Зайва вага і щитовидна залоза | ГОРМОНИ У НОРМІ!

      Коментарі Вимкнено до Зайва вага і щитовидна залоза | ГОРМОНИ У НОРМІ!

Зайва вага і щитовидна залоза | ГОРМОНИ У НОРМІ! Як зайва вага пов’язаний з роботою щитовидної залози?

Зайва вага і щитовидна залоза пов’язані нерозривному ниткою. З цієї статті ви дізнаєтеся, як робота щитовидної залози впливає на коливання ваги. Багато хто з нас готові виправдати свій зайву вагу захворюванням

щитовидної залози. Чи завжди це так? У якому випадку в зайвій вазі винна щитовидна залоза, а в якому її господиня? Давайте розбиратися в таких важливих питаннях, як «хто винен?» І «що робити?» Прямо в цій статті.

Мені ставлять багато питань з приводу зайвої ваги і боротьби з ним. Багато хто помилково вважає, що це ендокринна патологія, і найчастіше вона пов’язана з порушеною роботою щитовидної залози. Так, дійсно, при деяких хворобах цього органу можуть спостерігатися зміни маси тіла як у бік збільшення, так і у бік зменшення. Але справжнє ендокринне ожиріння зустрічається дуже рідко, в основному це переїдання і низька фізична рухливість.

Але перш ніж давати рекомендації щодо зниження ваги, ми повинні переконатися, що це не справжнє ендокринне ожиріння. Для цього призначається обстеження, в тому числі і щитовидної залози.

Всі захворювання щитовидної залози умовно за рівнем роботи можна розділити на 3 групи:

з підвищеною функцією із зниженою функцією з незміненою функцією

Згадаймо, яку функцію виконує щитовидна залоза. Вона регулює основний обмін. Її гормони прискорюють всі метаболічні процеси: розпад жирів, білків і засвоєння вуглеводів. Гормони щитовидної залози потрібні для отримання енергії з будь-яких ресурсів. А енергія потрібна для роботи всіх клітин організму. Це як паливо для паровоза.

Найголовніший для людини ресурс в плані енергії – це вуглеводи. Якщо не вистачає вуглеводів в споживаної їжі, починають витрачатися жири. На цьому принципі засновані більшість дієт, де головним обмеженням є заборона на легкозасвоювані вуглеводи. Коли і жири вже витрачені з жирових депо, у витрату йдуть м’язи.

Подібна картина спостерігалася в концтаборах, коли людина виглядав як скелет, обтягнутий шкірою. Хоча і зараз є «схиблені» на худорбі панянки, які нічим не краще страждальця з концтабору. Відмінність тільки в тому, що панночка йде на це свідомо.

З усього можна зробити висновок, що для певної групи захворювань щитовидної залози буде певна ситуація з вагою.

Коли зайву вагу і щитовидна залоза пов’язані?

Коли робота щитовидної залози надмірно посилена, що характерно для такого захворювання, як дифузний токсичний зоб. основний обмін прискорений і під дією надлишку гормонів щитовидної залози в витрата йдуть всі ресурси. При цьому людина може багато є, однак, не повніти.

Якщо робота щитовидної залози знижена, що буває при гіпотиреозі, то маленька кількість гормонів не може забезпечити гарну швидкість основного обміну. І все, що потрапляє в організм людини, відкладається в жирові депо. Плюс до цього є затримка рідини в організмі, що також сприяє збільшенню ваги. Прочитайте статтю «Первинний гіпотиреоз». і вам все стане ясно.

У ситуації з нормальною, збереженою, роботою щитовидної залози все ясно. Швидкість основного обміну оптимальна, ресурси витрачаються рівно стільки, скільки потрібно. Тому в цьому випадку якщо збільшення ваги все-таки є, то причина зовсім не в щитовидній залозі. Це може бути порушення роботи інших ендокринних залоз або ж банальне переїдання і недостатня рухова активність.

Тепер давайте розберемося, що ж робити коли є проблеми з вагою. Причому під проблемами я маю на увазі також і стрімке зниження ваги при тиреотоксикозі (посиленій роботі щитовидної залози). Що це за захворювання і які у нього ще ознаки, ви дізнаєтеся зі статті «Увага! Токсичний зоб » .

В принципі, в обох випадках проблема вирішується з нормалізацією роботи щитовидної залози. Коли рівень гормонів щитовидної залози стане нормальним, то поступово зникнуть проблеми з вагою.

Складність нормалізації рівня гормонів щитовидної залози при тиреотоксикозі полягає в тому, що цей самий тиреотоксикоз може спостерігатися при різних захворюваннях з різним підходом у лікуванні. Тому тут необхідно спочатку точно визначитися з діагнозом, що викликає тиреотоксикоз. Подальше лікування проводиться відповідно захворюванню.

Гіпотиреоз, на відміну від тиреотоксикозу, лікується однаково незалежно від причини, що його викликала. Нормалізація рівня гормонів досягається замінних прийомом синтетичних аналогів гормонів щитовидної залози. До них відносять такі препарати, як L-тироксин, еутірокс і пр.

Після початку прийому цих препаратів вирівнюється основний обмін, йде зайва рідина. Починає зменшаться зайву вагу. «Чи можна приймати тироксин спеціально для схуднення?» – відповідь у статті.

Є випадки, коли гіпотиреоз виражений не різко. тоді його називають субклінічним (симптомів немає, а лабораторні показники змінені). При субклінічному гіпотиреозі набору зайвої ваги може і не бути, але часом потрібно призначення вищезазначених препаратів. У цьому випадку мене запитують: «А чи не буду я повніти від цих гормонів?».

Моя відповідь завжди: «Ні». А потім на консультації я довго-довго пояснюю, чому. Від гормонів щитовидної залози неможливо набрати вагу в принципі, якщо доза підібрана правильно. Вага може збільшуватися при нестачі гормонів або знижуватися при їх надлишку.

В ендокринології якщо і призначаються гормони (не тільки щитовидної залози), то з замісної метою, тобто у фізіологічних дозах – таких, які вироблялися б самій залозою.

А ось, наприклад, в ревматології використовують гормони у великих дозах спеціально для того, щоб придушити патологічний процес, а це пов’язано з появою побічних ефектів, у тому числі і набору ваги.

І наостанок, у статті «Еутирокс і вагу» я розповідаю про вплив саме цього препарату на масу тіла. Дуже рекомендую.

Сподіваюся, що в цій статті я розвіяла страхи і міфи з приводу прийому препаратів щитовидної залози. І ви можете без побоювання приймати необхідні препарати.

Також:

  • Зайва вага
  • збільшення ваги при гіпотиреозі