Як схуднути за допомогою хліба? | Собеседнік. ру

      Коментарі Вимкнено до Як схуднути за допомогою хліба? | Собеседнік. ру

Як схуднути за допомогою хліба? | Собеседнік. ру Як схуднути за допомогою хліба?

Якщо ви на дієті, не поспішайте відмовлятися від. хліба. Хоча саме це зазвичай і роблять ті, хто хоче скинути кілька кілограмів. Перестати їсти хліб можна, але аж ніяк

не обов’язково.

Одне з головних помилок, які спонукають людей на відмову від хліба, полягає в тому, що в цьому продукті нібито немає нічого корисного. Насправді є, і чимало. Далеко не останнє місце хліб займає за вмістом вітамінів групи В (зокрема, В1, В2 і В6), які відповідають за зір, роботу мозку, стан нервової системи, зовнішній вигляд шкіри і волосся. Деяких з них нам хронічно не вистачає, тому відмова від хліба – не дуже розумне рішення. Крім вітамінів групи В, хліб містить вітамін Е, залізо, фосфор, магній.

Вважається, що хліб дуже калорійний – це теж неоднозначно. Але хліб буває різний. Є білі булки, буханки із золотистою скоринкою і здоба – з очищеної пшеничного борошна, з додаванням олії, яєць, а то і цукру або патоки. А їсти хліб з пшеничного борошна грубого помолу, житній, з висівками, цільними зернами (насіння, до речі, підвищують калорійність хліба), пророщеною пшеницею.

Перші – так звана рафінована їжа, ті ж «швидкі» вуглеводи, для засвоєння яких організму не потрібно трудитися. Не потрібно трудитися і кишечнику, тому що баластних речовин, які «чистять» його і покращують перистальтику, в білому хлібі теж немає – всі вони видаляються в процесі перетворення зерна на борошно тонкого помолу. 100 грамів нашого улюбленого нарізної батона – це приблизно 260 ккал, житньо-пшеничного хліба – близько 210 ккал, чорного житнього «цеглинки» – близько 170 ккал.

Ще одна помилка, через яку хліб незаслужено потрапляє в список небажаних продуктів: вважається, що чим він біліше, тим корисніше, однак від такого хліба повніють. Якраз навпаки! Колір хліба залежить від технологічної обробки борошна – чим тонше помел, тим вона чистіша і білішими. На жаль, тим менше в ній харчової цінності. Чорний хліб з борошна грубого помолу містить більше вітамінів і мінеральних речовин, більше клітковини. Травна система, особливо підшлункова залоза, такий хліб сприймає краще, тому що в ньому менше крохмалю.

Ну і головний міф про хліб – що без нього нібито можна схуднути. Необов’язково, але можливо – і справа не у виключенні зайвих калорій. Ефект пояснюється тим, що відмова від хліба зокрема і мучного взагалі – це хоч і мале, але все-таки зміна в раціоні, на які організм завжди реагує. Той же результат дасть горезвісне «не їсти після шести». Однак є ризик, що, намагаючись відучити себе будь гаряче блюдо закушувати хлібом, ви просто-напросто почнете їсти більше – і вся ідея схуднення нанівець.

Хліб + огірки = розвантажувальний день

Важко уявити, що за допомогою хліба можна влаштувати розвантажувальний день! Знадобляться 250 грамів бородінського хліба (краще вчорашнього) і кілограм огірків. Розділіть продукти на 5 прийомів і з’їдайте при перших ознаках голоду. Обов’язково пийте протягом усього дня неміцний чай або звичайну чисту воду.

Дієтологи рекомендують жінкам не більше 50-100 грамів хліба на день, чоловікам – 100-200. І краще в першій половині дня. А ось від чого спокійно можна відмовитися, так це від бутербродів і сухариків, адже 100 грамів самих звичайних білих сухарів – це вже більше 300 ккал!

Також:

  • відмова від хліба