Як схуднути при цукровому діабеті? – Стаття Схуднення при діабеті / Likar. INFO

      Коментарі Вимкнено до Як схуднути при цукровому діабеті? – Стаття Схуднення при діабеті / Likar. INFO

Як схуднути при цукровому діабеті? – Стаття Схуднення при діабеті / Likar. INFO Як схуднути при цукровому діабеті?

Такий непотрібний зайву вагу

Дуже часто у хворих на цукровий діабет відзначається надмірна вага. Вже не секрет, що у людей з ожирінням шанс роздобути цукровий діабет зростає в кілька десятків разів, ніж у людей з нормальною вагою. Вся справа в тому, що з наростанням маси тіла знижується чутливість клітин до інсуліну.

Тому, якщо у вас ожиріння і підвищений рівень цукру, то вам серйозно варто задуматися над втратою зайвої ваги. Відзначено, що зниження ваги на 5-10% від загальної маси тіла веде до нормалізації рівня цукру, а також істотно знизить тиск, що позитивно відіб’ється на вашому здоров’ї. При цьому абсолютно не важливо, наскільки огрядним ви є. Скинувши перші 3-5 кілограм, ваші аналізи покажуть:

· нижчий рівень цукру;

· нижчий рівень холестерину;

· позитивну динаміку в нормалізації кров’яного тиску;

Крім того, знімається навантаження на ноги і суглоби.

Контроль лікарів

Але перш ніж сідати на дієти обов’язково варто проконсультуватися з лікарями: дієтологом і ендокринологом. Організм діабетика вимагає особливого підходу до питання про схуднення. Тут протипоказані безліч новомодних дієт, а також необхідно помірно вести фізичну активність. Тому консультації фахівців просто необхідні, особливо якщо вам доводиться робити ін’єкції інсуліну або приймати інші медикаменти.

За даними Американського інституту здоров’я при поєднанні збалансованої дієти і фізичних навантажень ризик розвитку діабету знижується на цілих 58%!

Менше жирів

При схудненні дієтологи рекомендують складати свій раціон з розрахунку 1500 ккал на добу. Однак пам’ятайте, що кількість споживаної енергії не повинно бути нижче 1000 ккал. Якщо ви будете їсти занадто мало, то організм буде недоотримувати енергію, і все закінчиться тим, що ви ослабне.

Багато калорій містять в собі жири. Дуже важливо розрізняти продукти з високим вмістом жирів. Крім звичних для нас вершкового масла і сала, жири також у великій кількості містяться в ковбасних виробах, сосисках, сирах, молочних продуктах і напівфабрикатах. Також жир міститься в м’ясі у вигляді прошарків (яких варто видаляти перед вживанням) і в шкірі курки.

Багато хто помилково вважає, що від рослинного масла не поправляються. Нагадуємо, що рослинне масло дуже калорійне: 100 грам продукту містить близько 900 кілокалорій! Тому заправляйте салати лимонним соком або гірчицею. А якщо без масла ви не можете, то варто відлити в маленький посудину для себе добову дозу (скажімо, 20 грам, і бажано оливкової), так як, заправляючи салат з пляшки, часто не вдається дотриматися норму.

І, безумовно, необхідно повністю виключити смажене. Забудьте про сковороді. Віддавайте перевагу відварним і запеченою страв з використанням мінімальних кількостей жиру.

Баланс глюкози та інсуліну

Для діабетиків дуже важливо правильно поєднувати «швидкі» та «повільні» цукру. Лікар-ендокринолог Мусіяченко Оксана розповідає, що діабетикам варто уникати легкозасвоюваних вуглеводів. – Бажано вживати вуглеводи з глікемічним індексом не вище 70%, – радить лікар.

Також лікарі стверджують, що для зниження ваги необхідно дотримуватися балансу цукру та інсуліну в організмі. Для того щоб цього домогтися необхідно:

· навчитися харчуватися в один і той же час. Особливо це важливо, якщо ви робите ін’єкції інсуліну. Організм звикає до режиму і з часом почне працювати як годинник;

· частіше їсти маленькими порціями – до 4-6 разів на добу. Так їжа буде швидше і краще перетравлюватися, а інсулін буде використовуватися набагато ефективніше, так як не відбуватиметься великих стрибків рівня глюкози в крові.

Для схуднення корисними виявляться продукти з високим вмістом грубої клітковини. Це хліб з висівок або цільного зерна, стручкова квасоля, горох, овес, сочевиця, гречана крупа, ячмінь, а також зелені листові овочі і фрукти. Ну а солодощі, звичайно ж, необхідно виключити. Також уникайте вживання солодких фруктів, наприклад винограду і сухофруктів.

Фізичні навантаження для діабетиків

Не секрет, що для схуднення, крім дієти важливий і спорт. Як і для здорових людей, фізичні навантаження будуть корисні і для діабетиків, хоча в останньому випадку є свої нюанси. При цукровому діабеті важливо не перестаратися з навантаженням, оскільки це веде до великих перепадів рівня глюкози в крові.

Для діабетиків не так важлива інтенсивність спортивних тренувань, скільки їх регулярність. При фізичної активності глюкоза «спалюється» швидше, а інсуліну вам буде потрібно значно менше. Крім того, ви втрачаєте калорії, а з ними і жирові відкладення.

Якщо раніше ви не займалися спортом, то варто починати з малого. На перших порах буде достатньо 10-15 хвилин швидкої ходьби. Поступово збільшуйте час до 30-40 хвилин по 4-5 разів на тиждень. Для різноманітності можете зайнятися плаванням або велосипедними прогулянками.

Однак не забувайте проконсультуватися з лікарем. Якщо ви приймаєте цукрознижувальні таблетки або отримуєте ін’єкції інсуліну, то, швидше за все, лікар вам порадить після кожних 30-40 хвилин спортивних занять з’їдати 10-15 грам вуглеводів. Такжеврач порекомендує робити виміри глюкози до і після занять, і скаже, що робити при тих чи інших значеннях рівня цукру.

Михайло Хецуріані

Також:

  • Чи поправляються вид инсулину