Як схуднути без дієт: правильні методи та поради

      Коментарі Вимкнено до Як схуднути без дієт: правильні методи та поради

Як схуднути без дієт: правильні методи та поради Як схуднути без дієт: чи реально скинути вагу без голодування?

Необхідність дотримуватися суворі дієти для великого числа людей стає важким випробуванням. Тому багато з тих, хто хоче знайти красиві форми, цікавляться, як без дієт схуднути. Насправді це цілком можливо.

Основні способи схуднення без дієт

Існує

безліч способів схуднення без дієт . але кожен з них зажадає від людини певних зусиль і роботи над своїм тілом. При цьому різноманітність методик дозволяє вибрати саме той шлях, який найбільше підходить конкретній людині. Важливо враховувати особливості характеру, спосіб життя, кулінарні уподобання і навіть хобі.

Дотримання режиму дня та правил прийому їжі

Часто набору ваги сприяє прийом їжі «за інерцією», а не тоді, коли в організму з’явиться реальна потреба в заповненні енергії, тому для початку необхідно переглянути свій режим харчування. Цілком імовірно, що маса тіла після цього відчутно зменшиться. Необхідно:

    скоротити споживання солодощів і замінювати кондитерські вироби натуральними продуктами – медом, курагою або родзинками; саму калорійну їжу вживати в першій половині дня; харчуватися якомога частіше, але невеликими порціями; ввечері приймати тільки легку їжу, яка швидко перетравлюється; вечеряти не пізніше, 19.00 вечора; за 30-40 хвилин до їжі випивати склянку води.

Також існує формула правильного харчування ABC + X, де: А – час пробудження, В = А +5 годин – обідній час, С – шестигодинний період до відходу до сну і Х – час за 3 години до сну. Між точками А і В рекомендується влаштувати собі два сніданки, в проміжку між В і С – запросити, а між С і Х – повечеряти. Після точки Х вживати тільки воду.

Важливо, щоб системи регуляції організму встигали реагувати на зміни,, тому втрата ваги не повинна перевищувати 1-2 кг на місяць. Зменшення маси тіла на 10% і більше за короткий період може призвести до розвитку захворювань.

Фізичні навантаження

Ще однією причиною, по якій все більше людей стикається з проблемою зайвої ваги, є малорухомий спосіб життя. Сидяча робота і комфортно облаштований побут позбавляють людину необхідності прикладати фізичні зусилля. У результаті отримана з їжею енергія не витрачається повністю і відкладається в організмі у вигляді жирових запасів.

До фізичних навантажень необхідно вдаватися свідомо. Найбільш бажані такі варіанти:

    нескладні гімнастичні вправи, підібрані відповідно до особливостей статури і станом здоров’я; заняття в спортивному залі під керівництвом розумного інструктора; активний відпочинок, наприклад, катання на ковзанах або плавання; щоденна 30-хвилинна ходьба в спокійному темпі, що є ідеальним рішенням для тих, кому протипоказані спортивні заняття.

Перед тим, як вибрати для себе будь-якої комплекс вправ, необхідно проконсультуватися з лікарем. Також важливо пам’ятати, що фізичні навантаження повинні бути регулярними . але при цьому посильними.

Очищення організму

Жирові клітини людського тіла мають властивість накопичувати в собі токсини і шлаки, які в недостатній кількості виводяться печінкою. Намагаючись розібратися, як без дієт і вправ схуднути, людина повинна пам’ятати: чим більше отруйних речовин надходить в організм, тим більше жирових клітин утворюється. Тому щоб успішно знизити вагу і не набрати його знову, необхідне очищення організму.

Очищення організму буде максимально ефективним, якщо проводити його в певній послідовності. Спочатку чистяться кишечник і печінку, а потім шлунок, нирки, судини і суглоби. Для очищення кишечника необхідно збагатити свій раціон їжею, що містить клітковину. Проходячи по шлунково-кишковому тракту, вона механічно видаляє залишки гниючої їжі і продукти життєдіяльності патогенної мікрофлори.

Для чищення печінки проводиться сліпе зондування. Натщесерце необхідно випити склянку підігрітого виноградного або яблучного соку, а потім лягти на правий бік на півтори години, приклавши гарячу грілку на область печінки. Але даний метод категорично протипоказаний при наявності каменів у жовчному міхурі.

Шлаки, що накопичуються в організмі, провокують виникнення різних захворювань шлунково-кишкового тракту і нирок. Також на зашлакована організм менш ефективно діють лікарські засоби.

Медикаментозні та оперативні способи схуднення

До медикаментозним засобам схуднення відносяться, в першу чергу, біологічно активні добавки, що пригнічують апетит і блокуючі всмоктування жирів. Найчастіше отримані результати зберігаються не довго, але прийом цих препаратів може викликати серйозні ускладнення, такі як безсоння, дратівливість і патології травної системи.

Найбільшою популярністю користуються сечогінні засоби, що сприяють позбавленню від зайвої рідини, а також проносні препарати, завдяки яким відбувається звільнення кишечника від накопичених мас. Але виведені з організму надлишки швидко з’являються знову.

Найбільш радикальним способом боротьби із зайвою вагою вважається операція по зменшенню шлунка, після якої у пацієнта настає насичення навіть малою кількістю їжі. Основні види подібних операцій: установка кільця на шлунок, резекція або шунтування шлунка. Такі втручання пов’язані з безліччю ризиків і проводяться тільки за суворими медичними показаннями.

Практично всі таблетки для схуднення завдають відчутної шкоди здоров’ю людини, навіть якщо і дають очікуваний результат. Безпечними є тільки «природні» методи схуднення, пов’язані з фізичними навантаженнями і правильним харчуванням.

Відвари, чаї та кава для схуднення

Багато людей, які цікавляться, як можна схуднути без дієт, віддають перевагу вживанню спеціальних чаїв, відварів і кави. Найбільшою популярністю користуються чаї з імбиром, м’ятою і травами, різноманітні зелені чаї, зелена кава, а також відвари з листя смородини, брусниці і вишні.

Хоча дані напої є повністю натуральними, їх бездумне вживання може привести до проблем зі здоров’ям. Крім того, втрачені за рахунок втрати рідини кілограми швидко повертаються назад. Щоб уникнути небажаних наслідків прийом даного засобу повинен тривати не більше п’яти днів. Тривале вживання таких напоїв може призвести до:

    обезводнення і порушення балансу електролітів; нестачі поживних речовин і калію.

Також необхідно пам’ятати, що втрата ваги при прийомі даних коштів не перевищує декількох кілограмів і можлива тільки в комплексі з фізичними навантаженнями і правильним харчуванням.

Ефективність способів схуднення без дієт

Для тих, чия вага незначно перевищує норму, стабільним і нешкідливим схуднення вважається, якщо втрачається не більше 2-3 кг на місяць. Виняток становлять люди, у яких маса тіла значно більше допустимих меж – перші місяці вага може губитися дуже швидко.

Невелика втрата жирових запасів можлива при розумному зменшенні калорійності раціону і регулярних фізичних навантаженнях. Більш інтенсивне схуднення вимагає жорстких обмежень у харчуванні або посилених занять спортом, що загрожує негативними наслідками для непідготовленого організму. До того ж, різке схуднення супроводжується утворенням розтягнутих шкірних складок .

Ефективне схуднення має бути комплексним. Як правильно схуднути без дієт, необхідно з’ясовувати разом зі спортивним інструктором і дієтологом і тільки з дозволу лікаря.

Запорука ефективності гімнастичних вправ і правильного раціону – їх регулярність. Стабільний результат можливий, якщо спорт і правильне харчування стануть невід’ємними атрибутами повсякденного життя людини. У такому випадку можна буде поступово довести свої форми до ідеалу.

Чудес на світі не буває, принаймні, в питаннях схуднення, тому зіткнувшись із занадто привабливими пропозиціями, слід насторожитися: один засіб не може виліковувати від всіх хвороб, а різке зменшення маси тіла не відбувається без шкоди для здоров’я.

Психологічна складова

Люди, які страждають надмірною вагою, часто стикаються з такими психологічними проблемами, як:

    низька самооцінка, що виявляється у всіх життєвих сферах, наприклад, у відносинах з протилежною статтю і в кар’єрних реалізації; брак мотивації на шляху до красивої фігури.

Перша проблема викликає у людини депресію, посилюючу апетит і знижує дієвість заходів, які вживаються для зменшення ваги. Тому важливий правильний психологічний настрій і, якщо не виходить його створити самостійно, то слід звернутися до розумного психолога.

Для вирішення другої проблеми необхідно:

    чітко визначити для себе, навіщо все це робиться; ставити максимально конкретні і реалістичні цілі: наприклад, схуднути за місяць на 2 кг; візуалізувати очікуваний результат; утримувати себе від негативних думок, сумнівів і зневіри.

Не варто недооцінювати психологічний фактор, бо організм реагує на думки і емоції людини, навіть якщо він цього не помічає.

Настрою на успішне схуднення сприяють позитивні зміни в житті, будь то весілля, приємна подорож, нові захоплення або навіть зміна інтер’єру в квартирі.

Протипоказання і застереження до застосування методик схуднення без дієт

Будь методики позбавлення від зайвої ваги мають свої протипоказання. Зокрема, худнути заборонено в перед-і післяопераційний період, під час вагітності та лактації, а також при наявності серйозних хронічних захворювань, анемій або гострих інфекцій. З обережністю до зниження маси тіла слід ставитися неповнолітнім, а також людям, страждаючим серцево-судинними патологіями і захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Слід зазначити, що будь-який метод зниження ваги повинен застосовуватися у відповідності з певними правилами і під контролем фахівців. Схуднення має давати людині не тільки красу, але і здоров’я . Процес позбавлення від зайвої маси проходить більш успішно, якщо супроводжується позитивним настроєм, вірою в себе і чіткої націленістю на досягнення результату.