Як поєднувати тренажерний зал та інші види фітнесу?

      Коментарі Вимкнено до Як поєднувати тренажерний зал та інші види фітнесу?

Як поєднувати тренажерний зал та інші види фітнесу? Як поєднувати тренажерний зал та інші види фітнесу?

Ви відвідуєте тренажерний зал для схуднення . Чудово! Ось тільки спортивний лікар клубу постійно твердить про користь кардионагрузки, і необхідності ходити на групові аеробні заняття. Але варто

лише відвідати черговий загадковий аеробний урок, силові показники падають, м’язи починають нестерпно боліти, та й їсти хочеться так, що дієта йде прахом.

Що ж це таке? Лікар бреше? Ні, просто необхідно правильно підбирати кардіо для схуднення, щоб не перевтомлюватися, але добре потренуватися.

Як поєднувати тренажерний зал та інші види фітнесу новачкові

Програма схуднення в тренажерному залі, як правило, включає в себе і вправи на верхню частину тіла, і руху для ніг і сідниць. Більшість групових аеробних занять теж досить сильно «вантажить» ноги. Для повного відновлення м’язів після силової роботи новачкові потрібно ніяк не менше 48 годин. Так що «встромивши» аеробіку на наступний день після тренажерки, ви тільки перевтомився, і не отримаєте ефективної тренувальної схеми. За негласною статистикою «жор» наступає в акурат після кардіоурока.

Якщо ви новачок, постарайтеся дотримуватися схеми «3 рази на тиждень силова і кардіо, 1 раз на тиждень стрейчінг або йога». Вам здається, що це – порада для повільного схуднення? Повірте на слово, процес у перспективі піде швидше, якщо ви зможете дотримуватися збалансованого раціону, і якісно «відпрацьовувати» кожне тренування.

Вибирайте аеробіку з розумом – відмовтеся від змішаних «аеробно-силових» уроків, додаткова доза присідань і випадів, які присутні майже в кожному такому класі, тільки погіршить стан м’язів ніг. Зробіть ставку на звичайні уроки аеробіки Hi-Low, Step 1, Cycling 30 або трекінг на бігових доріжках. Любительки танців цілком можуть походити на Латину або Зумбо, але от ірландські танці, фламенко і чачача краще залишити до того моменту, поки тіло не адаптується до навантаження. Відвідуйте ваші групові уроки відразу після «сили», і не забудьте потягнути м’язи після «спортивного марафону».

Як поєднувати тренажерний зал та інші види фітнесу просунутої спортсменці

Якщо ваш фітнес-стаж перевалив за позначку півроку, ви зміцнили м’язи і перебуваєте в хорошій фізичній формі, але мрієте спалити ще трохи жиру, настав час задіяти агресивніші стратегії. Вам показаний крос-тренінг – схема, яка б містила повтори тренувань не частіше, ніж один раз на тиждень. Так ваші м’язи уникнуть адаптації, а тренування почнуть спалювати жир набагато швидше, ніж при класичній схемі. Вам доведеться задіяти схеми роздільного тренінгу в тренажерному залі, і відвідувати різні карідоурокі. Наведемо приклад тижневого сплита для тренованою дівчини:

понеділок:

Спина, дельти, прес, урок сайклинга, спінінга або годину роботи на велотренажері в інтервальному режимі

вівторок:

Груди, біцепс, ікри, урок танцювальної аеробіки (без степ-платформи) або легка пробіжка

середу:

1:00 степа або танцювальної аеробіки середньої інтенсивності, або робота в еліптичному тренажері, стрейчінг чи фітнес-йога, або вихідний, якщо відчуваєте втому

четвер:

Тренування м’язів ніг і сідниць, груповий урок типу «Кранч» на прес

п’ятницю:

Кругова тренування в тренажерному залі, або урок типу TBW, Pump, стрейчінг

суботу і неділю – активний відпочинок, можете відвідати 1-2 уроку кардіо середньої інтенсивності, але краще присвятіть свій час активної діяльності на свіжому повітрі далеко від фітнес-клубу.