Харчування при здутті живота і газоутворення

      Коментарі Вимкнено до Харчування при здутті живота і газоутворення

харчування при здутті живота і газоутворення Питання-відповідь. Здуття живота і газоутворення

Я думав, що боби і зелень корисні, але коли я їм їх, у мене починається здуття живота. Чому?

Відповідь . Боби і зелень корисні для вас: вони містять багату різноманітність поживних речовин, включаючи

білок, корисні мінерали і вітаміни. Все ж боби, капуста, брюссельська капуста, цвітна капуста, ріпа, цибуля-порей, цибуля і часник можуть викликати газоутворення і здуття живота. Винуватці цього – важко переварювані вуглеводи, які вони містять, наприклад галактозид.

Хоча незначне газоутворення при вживанні цих продуктів є нормальним явищем, надмірне газоутворення може бути попереджено завдяки добавці ферменту альфа-галактозидази. Цей фермент розщеплює важко переварювані вуглеводи і знижує газоутворення. Деякі добавки містять цей фермент, а також і інші ферменти, що забезпечують перетравлювання білків, жирів і вуглеводів. Ви можете також допомогти собі, споживаючи їжу повільно і ретельно пережовуючи її, крім того, упевніться, що ваша травна система працює належним чином. Якщо все це не допомагає, приймайте активоване вугілля в таблетках або капсулах – він є ефективним поглиначем газів і допомагає зменшити здуття живота.

Питання: Що ви рекомендуєте при газоутворенні?

Відповідь: Газоутворення – ознака неправильної роботи травного тракту, коли «шкідливі» бактерії у вашому кишечнику розмножуються на вашому Незасвоєні продовольстві, виробляючи гази. Є три ключові кроки до позбавлення від газів. По-перше, жуйте ретельніше: це – спосіб номер один поліпшити ваше травлення. По-друге, перевірте себе на непереносимість продуктів; пшениця – частий винуватець, якщо ви страждаєте від здуття живота і газоутворення. Спробуйте виключити її повністю протягом 10 днів і замінити іншим зерном: житом, вівсом і рисом. Потім повторно введіть її в раціон (їжте багато) і спостерігайте, що станеться. Якщо ви зрозумієте, що пшениця є причиною, зменшіть її споживання в максимально можливій мірі на час (скажімо, на кілька місяців). Якщо причина в пшениці, це не повинно заподіяти вам занадто багато проблем.

третє, розгляньте можливість прийому травних ферментів. Якщо ви часто відчуваєте здуття живота, отримуєте розлад шлунка після прийому їжі або страждаєте від надмірного газоутворення, це означає, що ваш організм не виробляє достатню кількість ферментів, щоб перетравити продукти харчування належним чином. Це – порочне коло, бо з меншою кількістю ферментів ви поглинаєте менше поживних речовин, а з меншою кількістю поживних речовин ви виробляєте менше ферментів. Якщо проблема в цьому, є просте рішення. Додавайте таблетку травного ферменту при кожному прийомі їжі. Хороші таблетки містять ліпазу (для того, щоб переварити жир), амілазу (для того, щоб переварити вуглеводи) і протеазу (для того, щоб переварити білки). Деякі також містять папаїн (з папайї) або бромелайн (з ананаса). Споживання цих фруктів у свіжому вигляді може також допомогти травленню.

Також приймайте полівітаміни та мінеральну добавку, що містить 10 мг цинку, тому що цинк необхідний, щоб підвищити кислотність шлункового соку. Якщо ви покращуєте ваші харчові звички, то цілком можете знайти, що протягом місяця зможете припинити приймати травні ферменти і все ще залишитися при хорошому самопочутті.

Якщо ці кроки не працюють, ви повинні звернутися до дієтолога, який може оцінити інші потенційні проблеми у вашій травній системі (наприклад, дисбактеріоз або наявність паразитів).

Джерело: за матеріалами книги «500 запитань і відповідей про здоров’я і харчування»

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на портал про здоровий спосіб життя hnb. com. ua обов’язкове!

Також:

  • дієта при надмірному газоутворенні