Відновлення зору: зарядка для очей і дієта | passion. ru

      Коментарі Вимкнено до Відновлення зору: зарядка для очей і дієта | passion. ru

Відновлення зору: зарядка для очей і дієта | passion. ru

Наше зір – безцінний дар, за допомогою якого ми можемо бачити світ в яскравих фарбах. Однак ми занадто напружуємо наші очі, сидячи за комп’ютерами і перед телевізорами в задушливих приміщеннях, а вечори і вихідні проводячи в кінотеатрах і торгових центрах.

Сучасний

темп життя дійсно вимагає від нас використовувати можливості нашого тіла по максимуму. Але якщо не дбати про власний організм, одного разу він нас може підвести. Сьогодні у кожного другого людини є проблеми із зором, а адже навіть здоровим очам потрібна своєчасна профілактика.

Правильне харчування, здоровий сон і кілька хвилин вправ в день подарують нашим очам відпочинок і сьогодення розслаблення. Passion. ru розповість сьогодні своїм читачкам про те, як діяти, щоб зберегти і зміцнити зір.

Що корисно для очей:

    сон вітамін А правильне освітлення перерви під час читання, письма, роботи за комп’ютером прогулянки на свіжому повітрі розслаблюючі вправи сонцезахисні окуляри в яскравий сонячний день (у тому числі взимку) зволожене повітря вдома і в офісі часте моргання і позіхання компреси з трав

Моргайте частіше

15 разів на хвилину – з такою частотою потрібно моргати, щоб очі були добре зволожені. Коли працюємо за комп’ютером, моргаємо в три рази рідше. Щоб про це не забувати, лікарі радять прикріпити нагадування на монітор.

Частинки пилу, які літають в повітрі, осідають також і на поверхні наших очей. Тому часте і безперешкодне моргання необхідно для здорової очищення і зволоження. Крім того, моргання – це найпростіша можлива техніка, яка забезпечує короткочасне розслаблення зору. Люди з короткозорістю або далекозорістю моргають дуже рідко і мають звичку вдивлятися і Тараща очі. Люди з хорошим зором моргають часто і без праці.

Функції та значення моргання – це зволоження й очищення сльозами очей, а також короткочасний пасивний відпочинок за допомогою відгородження від джерела світла. Тому дуже важливо відволікатися від роботи і робити мінімальну зарядку кілька разів на годину.

Вправа для тих, хто працює з комп’ютером:

Виконайте 6-10 швидких моргань, після чого на кілька секунд легко і без напруги стуліть повіки. Потім знову швидко-швидко поморгайте близько 20 разів – і знову на кілька секунд закрийте очі .

Повторюйте цю вправу так часто, як можете.

Йога для зору

Один з самий основних і універсальних комплексів вправ для очей – це зарядка для розігрівання і тренування очних м’язів. Його можна виконувати скрізь – як вдома, так і на зупинці в очікуванні транспорту, стоячи або сидячи.

Вправа 1. Виконуйте рухи очима зверху вниз кілька разів, при цьому голова має залишатися нерухомою. Рухи повинні бути плавними і м’якими, а погляд йти в себе, не звертаючи уваги на оточуючі предмети.

Вправа 2. Тепер виконайте схожі руху, але в цей раз переміщаючи погляд зліва направо, і навпаки.

Вправа 3. Потім подивіться в лівий нижній кут, а потім перемістіть погляд у верхній правий кут. Повторіть рух кілька разів.

Вправа 4. Наступне рух протилежно попередньому: направляйте погляд з правого нижнього кута у верхній лівий, а з верхнього лівого – в нижній правий.

Вправа 5. Виконайте кілька рухів очними яблуками за годинниковою стрілкою і кілька проти годинникової стрілки без напруги очних м’язів.

Пам’ятайте: Рух очей має здійснюватися в максимальній доступною амплітуді в кожній площині.

Соляризація

Сьогодні практично кожен носить сонцезахисні окуляри. Люди не звикли до яскравого світла або його різких змін. До винаходу темного скла люди могли практично безперешкодно дивитися якщо не на саме сонце, то на залитий яскравим світлом світ навколо. Для нас же прогулянка без сонячних окулярів може обернутися серйозними проблемами із зором.

Така особливість – зовсім не результат еволюції чи щось хороше, якраз навпаки. Адже сонце живить наші очі теплом і при тренуваннях, навпаки, допомагає виправити ослаблі зір. Процес засвоєння правильних реакцій на світло є одним з основних способів повернення до ідеального зору. Для здорових очей, які залишаються в стані релаксації, світло сонця необхідний.

На думку відомого окуліста доктора Бейтса, «сонячні ванни», завдяки бактерицидним властивостям сонячних променів, надають лікувальну дію на запальні процеси очей і повік. Крім того, вони знімають шкідливу напругу очного яблука, усувають переляк перед яскравим освітленням. Ми перестаємо зрушувати брови і заплющує очі, а значить, уникаємо появи мімічних зморшок .

Найпростіше вправа соляризації

Крок 1. Стати або сядьте в тому місці, в якому ви можете дивитися в напрямку сонця. Якщо сьогодні дуже сонячний день, досить дивитися на ясно освітлене небо. Якщо пору року або похмурий день позбавляють нас природного сонця, можна скористатися світлом лампочки потужністю мінімум 100 ват.

Крок 2. Закрийте очі і повільно поверніть обличчя в бік сонця, неба або лампочки.

Крок 3. Легко і повільно рухайте головою з боку в бік близько 20-30 разів. Безперервний рух головою дуже важливо, щоб не допустити занадто довгого опромінення однієї тільки частини очного яблука. Люди, занадто чутливі до сонячного світла, повинні дивитися на небо, і лише через кілька тижнів постійних вправ можуть дивитися на сонце.

Крок 4. Закрийте очі долонями і посидьте так близько 1 хвилини. Дихайте повільно і рівно.

Кроки 3-4 можна повторювати так довго, скільки хочеться. Іноді корисно присвятити сонячних ванн близько 20 хвилин, щоб побачити, який великий ефект вони мають на відпочинок очей і збудження райдужних оболонок. При виникненні неприємних відчуттів треба повернути голову в тінь або закрити очі долонею.

Пам’ятайте: ні в якому разі не можна відкривати очі і дивитися безпосередньо на сонце. Це може викликати пошкодження очей. Вищезазначене вправу можна виконувати тільки з закритими століттями і при безперервному русі очей.