Види родимок

      Коментарі Вимкнено до Види родимок

Види родимок Види родимок

Родимки – темні плями на тілі, являють собою вроджені вади розвитку шкіри. Їх ще називають невусами . Пігментні і судинні родимки зазвичай з’являються в перші роки життя, але можуть розвинутися в юнацькому або навіть у старечому віці.

Розташовуються родимки на будь-якій

ділянці шкіри, іноді по ходу шкірних нервів. Їх розміри і зовнішній вигляд вельми різноманітні. Одні – різко окреслені, не підносяться над шкірою плями з різними відтінками – від жовтуватого до темно-коричневого. Інші виступають над поверхнею шкіри, м’які

і еластичні або щільні і нерівні на дотик, іноді у вигляді м’яких бородавчатих розростань на ніжці. Болі, свербіння і печіння вони не викликають.

Різні за формою, забарвленням, величиною і судинні родимки. При надмірному розвитку і розширенні судин шкіри на ній з’являються судинні родимі плями – ангіоми .

Переродження родимок в меланому

Пігментні родимки зазвичай не перероджуються. Лише в рідкісних випадках вони можуть переродитися в злоякісну пухлину – меланому. Цьому сприяє травмування родимки: тиск чи тертя поясом, комірцем, бюстгальтером, порізи при голінні, розчісування.

Тривале сонячне опромінення родимих??плям або видалення їх домашніми засобами (припікання, перев’язка) також можуть викликати їх ріст і переродження. Вони стають більш щільними, змінюють колір на аспидно-сірий або чорний, навколо з’являються точкові пігментовані плями, почервоніння. У тому місці, де знаходиться таке змінене родима пляма, людина починає відчувати свербіж, печіння, біль. Перші ж ознаки зміни рідної плями повинні змусити звернутися за медичною допомогою.

Видалення родимок

Родимки (невуси) без лікування зникають рідко, але видаляють тільки ті, які часто піддаються роздратуванню. Іноді за порадою онколога видаляють родимки з косметичних міркувань.

Не можна також без дозволу лікаря змащувати випадково пошкоджену родимку настоянкою Йода, спиртом і іншими дратівливими речовинами. Треба накласти суху стерильну пов’язку і звернутися до лікаря.

Людям, у яких багато родимок, слід уникати тривалого перебування на сонці. Не рекомендується користуватися дуже гарячою водою під час прийому душу або ванни.

Захист родимок.

Будь родимка може пережити злоякісне переродження. І важливу роль у цьому процесі відіграє вплив сонячного світла. Тому влітку слід бути гранично уважним і для захисту дотримуватися наступних правил:

1. Періодично консультуватися з дерматологом.

2. При найменших змінах необхідна термінова консультація у онколога.

3. Не рекомендується перебувати на сонці з 11 до 15 годин. Це найнебезпечніше час, і навіть сонцезахисні креми не забезпечують достатнього захисту від сонячної агресії.

4. Ходити з голим торсом можна тільки рано вранці і пізно ввечері, все інше час рекомендується захищати родимки футболками і туніками з льону або бавовни вільного крою.

5. Не варто заклеювати родимки пластиром: це створює виражений парниковий ефект і може стати причиною перегрівання цих шкірних елементів.

6. Особливо уважними слід бути людям з великою кількістю родимок, особливо перевищують 5 мм в діаметрі.