Спортивне пістаніе – правильне харчування при заняттях спортом

      Коментарі Вимкнено до Спортивне пістаніе – правильне харчування при заняттях спортом

Спортивне пістаніе – правильне харчування при заняттях спортом. Правильне харчування для заняття спортом або спортивне харчування

Отже, ви вирішили приступити до занять спортом? Чудово! Адже так важливо бути спортивним і підтягнутим. А чи знаєте Ви, як слід харчуватися до, під час і після тренувань? Запам’ятайте

найголовніше: якщо ви будете вдаватися до обжерливості, то ніколи не досягнете бажаних результатів. скільки б годин ви не займалися спортом. Але також не слід захоплюватися строгими дієтами. Пам’ятайте, що їжа – це єдине джерело енергії, необхідний вам для підтримки вашої працездатності. Це справедливо як для початківців займатися спортом, так і для професіоналів. Потрібно не забувати, що організм не терпить експериментів над собою. Не варто переїдати, але в той же самий час ваш організм не повинен відчувати дефіциту поживних речовин, а тим більше рідини. Для того щоб отримати максимальний ефект від тренувань і виключити ризик голодної непритомності в спортзалі, ознайомтеся з нижченаведеними порадами по харчуванню.

Вода

До, під час і після занять спортом дуже важливо заповнювати втрату води з організму. Для цього краще вживати негазовану мінеральну воду, натуральні соки або вітамінно-мінеральні напої (не слід вживати будь-які газовані напої типу Cola, Fanta, Sprite тощо). Найбільш ефективним способом відшкодування втрати води є поступове споживання питва невеликими порціями по 25-50 мл під час тренування. Загальна кількість рідини, випитої за тренування, може досягати більше 200-250 мл. Після тренування варто випити до 350-400 мл рідини.

Як правильно харчуватися перед заняттям спортом

Деякі намагаються не приймати їжу перед заняттями спортом, однак це є великою помилкою. Приблизно за годину до тренування поїсти просто необхідно. Калорійність цього прийому їжі повинна бути приблизно 200 кілокалорій. Це може бути вуглеводна їжа, наприклад салат або шматочки нарізаних фруктів. Якщо ви зібралися позайматися інтенсивно, не завадить невелика кількість білків.

Під час занять спортом

Під час тренування, як правило, не їдять. Виняток можна зробити тільки в тому випадку, якщо вас раптом наздогнало непереборне відчуття голоду. Однак якщо ви збираєтеся на багатогодинну годинну прогулянку на велосипеді, неодмінно візьміть з собою трохи їжі, наприклад пакетик з горіхами. Так, саме, горіхи – це дуже навіть спортивне харчування, адже вони дозволяють відновлювати сили.

Правильне спортивне харчування після занять

Не варто відмовляти собі в їжі після тренування. Організму просто необхідно відновити втрати, і перш за все, за рахунок вуглеводів. Але не переборщіть! У їжі в міру повинні бути присутнім і білки, не кажучи вже про вітаміни і мікроелементи. Хорошим варіантом буде тарілка рису, вівсянки або, а ще краще, бобових (квасоля, горох, боби). Після занять спортом харчування необхідно організувати так, щоб не було великої перерви у часі (більше 45 хвилин) між тренуванням і наступним прийомом їжі.

За допомогою даної таблиці ви можете дізнатися, яка кількість калорій Ви спалюєте, займаючись певним видом спорту.

Спортивне харчування різної інтенсивності