Раціон харчування школяра

      Коментарі Вимкнено до Раціон харчування школяра

Раціон харчування школяра Раціон харчування школяра

У підлітковому віці дітям потрібно правильно харчуватися, оскільки організм активно розвивається і вимагає наявності в достатній кількості вітамінів і мікроелементів. Збалансоване меню – запорука здоров’я школярів, їх повноцінного фізичного і розумового розвитку

.

Як дієтологи рекомендують харчуватися підліткам? Скільки має бути прийомів їжі в день? Які продукти повинні переважати в меню? Спробуємо відповісти на актуальні питання, пов’язані з харчуванням школярів.

Контроль за підлітком в школі і вдома

Багато батьків роблять непрощенну помилку, пустивши на самоплив питання харчування дитини. Вважаючи, що їх чадо вже зовсім доросле, мами і тата, часом, не цікавляться тим, що їх дитина їсть в школі, припускаючи, що ланчі та обіди, меню яких становили професіонали, заповнюють в організмі школяра недолік речовин, необхідних організму.

Розраховуючи, що малюк поїсть в школі, батьки можуть не приготувати обід (самі обідають в кафе, їдальні або замовляють їжу в офіс) і обмежитися легкою вечерею. Тим часом, багато дітей вирішують, що гроші, виділені батьками на харчування, можна потрать на куди більш смачні продукти (чіпси, горішки, лимонад і т. д.).

Часом, шкільна їжа здається дитині не дуже апетитною, так що навіть при сплаченому харчуванні, школяр не завжди відвідує їдальню або є тільки здобу і фрукти, відмовляючись від супів і других страв.

Той факт, що дитина пішла в школу, зовсім не означає, що він став самостійним і можна не контролювати його раціон харчування, скоріше, навпаки, його слід зробити більш пильним.

Як часто потрібно приймати їжу дитині середнього віку і підлітку?

Система харчування школяра має бути побудована таким чином, щоб повноцінний прийом гарячої їжі був організований не менше 4-5 разів на день. Порції можуть бути компактними, щоб вгамувати голод, наситивши організм корисними речовинами, вітамінами і мікроелементами. У цьому випадку малюк буде активним і не виникне неприємних проблем зі здоров’ям.

Зразковий час прийому гарячої їжі школярами:

7-9 годин – сніданок (каша, омлет і т. д.);

10-11 годин – ланч (гарячий чай або какао зі здобою і бутербродами);

12-14 годин – обід (перша страва, друга страва (обов’язкова наявність м’яса або риби, компот);

16-17 годин – полуденок (молочний напій або кисіль);

18-19 годин – вечеря (легке меню).

Безумовно, такий графік не повинен є панацеєю, його можна змінити в залежності від обставин. Не секрет, що діти люблять солодощі, немає нічого страшного, якщо крім основних прийомів їжі вони поласують чимось іншим. Разом з тим, слід розуміти, що все має бути в межах розумного.

Скільки калорій має бути в раціоні школяра?

Харчування підлітка має бути збалансованим, при цьому слід уважно стежити за калорійністю продуктів.

Добова доза дитини середнього віку має становити близько 2500 калорій. Багато це чи мало залежить від того, яка їжа входить в раціон. Безумовно, якщо підрахунок відбуватиметься з урахуванням солодощів і чіпсів, перевищити необхідну норму не складе труднощів, а ось при грамотному підборі продуктів особливих проблем не виникне.

Разом з тим, потрібно розуміти, що жорстких критеріїв не існує, коливання можуть доходити до 300 калорій, просто потрібно враховувати рівень активності дитини, чи займається він у спортивних секціях, чи багато часу проводить на свіжому повітрі. Чим вище активність, тим більше калорій може споживати школяр.

Які продукти повинні входити в меню?

Складати жорстке меню для підлітка нераціонально, головне врахувати, які продукти в обов’язковому порядку повинні входити в його раціон.

Школярам рекомендується часто давати:

– нежирну рибу;

– м’ясо (яловичину, свинину, баранину, кролятину, телятину, курку);

– злаки та бобові культури (особливо корисний чорний житній хліб);

– молочні продукти.

Щодня повинні вживатися школярами свіжі овочі та фрукти, причому, їх асортимент рекомендується постійно розширювати. Фахівці стверджують, що баланс вітамінів і корисних мікроелементів в оргазмі підлітка заповнений, якщо щодня йому давати по 5 різновидів овочів і фруктів (наприклад, банан, апельсин, помідор, огірок, цибуля).

Також:

  • раціон харчування меню для середнього віку