Президент заявив про розширення ринку платних медпослуг і закликав білорусів не їсти на ніч “бульбу з м’ясом”

      Коментарі Вимкнено до Президент заявив про розширення ринку платних медпослуг і закликав білорусів не їсти на ніч “бульбу з м’ясом”

Президент заявив про розширення ринку платних медпослуг і закликав білорусів не їсти на ніч “бульбу з м’ясом” Президент заявив про розширення ринку платних медпослуг і закликав білорусів не їсти на ніч “бульбу з м’ясом”

Фото: president. gov. by

“Ми ж жеремо

аби що! І як попало! Ми, харчуючись, самі себе труїмо! Здоров’я у нас не цінується! ” – Емоційно говорив під час послання білоруського народу Олександр Лукашенко. Саме тому і з деяких інших причин, вважає він, білорусів треба вчити відповідально ставитися до свого здоров’я. Як? Активно впроваджувати добровільне медичне страхування і розвивати ринок платних медичних послуг. І відучити їх їсти на ніч “бульбу з м’ясом”.

Про те, як білоруські нехлюї не цінують здоров’я, п’ють, жеруть що потрапило, а їх все одно лікують. І лікуватимуть

” Знаєте, на Заході, відверто скажу, точно знаю, розмовляв з багатьма людьми, люди бояться хворіти. Не тому що це боляче погано, навантаження на рідних, а тому що за це платити треба чималі гроші. А у нас? Напився, обморозився – підберуть! І будуть боротися! Ні щоб ногу відрубали і викинули, пішов на одній нозі. Будемо боротися місяцями, щоб людину врятувати! ” – Роздратовано заявив Олександр Лукашенко і додав: ” Ми так і будемо робити. Але ти ж нехлюй! Ми ж, щоб тебе вилікувати від обмороження і ще подібних випадків, викинули тисячі доларів! Тим більше що це ж не з повітря взяті гроші! Це гроші тих здорових людей, які не напилися і не обморозилися. Це ж їхні податки ми витрачаємо на цих нехлюїв. У нас не цінується здоров’я! “

” Нещодавно була пропозиція змусити платити алкоголіків, у п’яному вигляді отримали травми. Це питання в парламенті обговорювали. Не пройшов, – згадав президент. – Ну, добре, що не пройшов. Я згоден на цьому етапі. Але ми дали сигнал суспільству: “Хлопці, що не шаліте!”. За подібні речі – по п’янці, ще по нехлюйству, якщо ви отримали травму – будете платити. Безкоштовно – сир у мишоловці “.

З алкоголіків Олександр Лукашенко плавно переключився і на всіх білорусів, які, на його думку, харчуються відверто шкідливою їжею. І, крім того, не займаються спортом.

” Ви вибачте мене. – Почав президент, і відразу стало зрозуміло, що мова піде про щось дуже серйозному, – м и спортом не хочемо займатися, тому ми такі. Ми ж жеремо аби що! І як попало! Ми, харчуючись, самі себе труїмо! Я і сам спробував багато чого. <...> Є треба тільки свої продукти. Не треба цим іноземним харчуватися. Це не для нашого організму! “

Правда, слідом за іноземним Лукашенко розкритикував і “своє”, тому що навіть “своє” при недотриманні принципів роздільного харчування може принести шкоду. ” Навіщо їсти м’ясо з картоплею? З’їж з оселедцем її! – запропонував президент. – Ні, разом з цією бульбою їж це м’ясо і лягаєш спати. Як ти будеш спати? Як ти прокинешся вранці? Багато говоримо про це роздільному харчуванні, але ніхто ж цим не займається. Травимо себе чим попало! “

Результатом такого способу життя, за словами президента, стають люди, які важать під 250 кілограмів. Розмірковуючи про це, він зізнався, що має на увазі зовсім конкретної людини, який працює на льонозаводі в Слуцьку. Лукашенко кілька разів публічно назвав його “товстим дядьком”, проте прізвище не озвучив. ” Я йду (по льонокомбінату. – Прим. TUT. BY), думаю: хто ж так сопе за мною? Я дивлюся, а він задихається. Я кажу моїй службі безпеки: “Давайте тихіше підемо, помре ж людина. Скажуть, що я винен! “

А ось як приклад того, як треба за собою стежити, президент назвав керівника телеканалу ОНТ Григорія Киселя.

” Подивіться на Киселя! (Сам Кисіль, присутній в залі, в цей час встав. – Прим. TUT. BY). – Вибачте, хто скаже, що йому, дивлячись на його фігуру, скоро 60 років? І запитайте, скільки він бігає вранці, а ще й по вечорах. Зараз я точно не знаю, до кого бігає. Але в день 10 кілометрів обов’язково. Що, не знайдете 30-40 хвилин на день слідом за Киселем пробігти? Або хоча б пішки пройти? – поставив риторичне запитання Олександр Лукашенко і про всяк випадок додав: “Я вибрав таку форму розмови, щоб зайвий раз підкреслити: давайте стежити за своїм здоров’ям “.

“У нас соціальна держава, ми не можемо кинути людини”

На думку Олександра Лукашенка, білоруси, нарешті, повинні зрозуміти: якісна медицина – це виключно дорого: “Це саме дороге задоволення в будь-якій країні. Навіть у найбільш розвинених, найбагатших країнах держава не здатна взяти на себе всі витрати в медичній сфері “.

За словами президента, сьогодні “в розвитку вітчизняної охорони здоров’я досягнуті певні успіхи: впроваджуються сучасні медичні технології, нові методи діагностики та лікування”. “Змусити людину викласти зі своєї кишені повну вартість операції ми ніколи не зможемо, ми на це не підемо”. Але в цілому до охорони здоров’я треба міняти підходи.

” Ми підтримували і будемо підтримувати медицину, але прийшов час впроваджувати нові форми, – заявив Олександр Лукашенко. – Зокрема, розвивати, популяризувати серед населення добровільне медичне страхування. Базовий рівень охорони здоров’я держава забезпечить всім і завжди. Це пряме зобов’язання держави. У нас не повинен валятися чоловік під парканом, якщо у нього немає страховки, як це мільйони чоловік в багатій Америці “. Але крім базового рівня, – зауважив президент, – є високотехнологічне лікування. “Ми його надаємо, ми затратили на це мільярди доларів. Хто хоче отримати особливі умови лікування, особлива якість, повинен розуміти – це не безкоштовно, – сказав Олександр Лукашенко. – Навіть у заможного людини грошей може не вистачити. Тому в усьому світі існують страхові системи. Прийшов час і у нас адаптувати кращий світовий досвід. Потрібно активно розвивати платні послуги в медицині, добровільне медичне страхування “.

Прокоментував Лукашенко та пропозиції зробити відвідування поліклінік платним.

” Нам не треба, щоб у поліклініці платили ті бідолахи, які часто приходять і отримують не таку величезну допомогу. Не треба лякати народ. Ми їм не даємо таку вже кваліфіковану, дорогу допомогу. У нас соціальна держава, ми не можемо людину кинути. Ще раз підкреслю: медицина була і залишається безкоштовною, але треба дати можливість тим, хто готовий більше платити, отримуючи Суперякісна обслуговування за своє здоров’я. Нехай заплатить! “

Розмірковуючи про це, Лукашенко згадав минулі часи, коли держава намагалася всі послуги в охороні здоров’я оплатити з бюджету.

” Всіх лікували поголовно, всі витрати, всі компенсували. Потім одному, другому, тепер уже третій міністру охорони здоров’я було поставлено завдання: вийти на здійснення платних послуг у розмірі 20%. Але колись же все це з бюджету йшло! Зараз вже населення 20% платить! Це був етап такий. Ми спокійно запропонували за певні послуги платити. Платять же, це великі гроші. П’ята частина витрати бюджету охорони здоров’я. Тепер давайте зробимо акуратно ще один крок “.

За словами президента, в нашій країні “є люди, які сьогодні повинні платити, які можуть платити і які хочуть заплатити, щоб медицина нормально розвивалася”.

” Що, Шакутіну (голові ради директорів ВАТ” Амкодор “. – Прим. TUT. BY) було б шкода зі своєї кишені заплатити в рік до прикладу 5 мільйонів рублів? – задався питанням Олександр Лукашенко. – Та не проблема, заплатив би за якесь відвідування. Так нехай заплатить! Давайте цю систему виробимо! Пройдемо цей етап, тоді вже будемо говорити, що там в поліклініках треба заплатити. Я думаю, ми це швидко зможемо освоїти. Може, навіть у цій п’ятирічці “.