Побічні ефекти хіміотерапії – все худнуть, а я? | Рак не вирок! Як стати здоровим, якщо діагноз рак, онкологія. Профілактика хвороб

      Коментарі Вимкнено до Побічні ефекти хіміотерапії – все худнуть, а я? | Рак не вирок! Як стати здоровим, якщо діагноз рак, онкологія. Профілактика хвороб

Побічні ефекти хіміотерапії – все худнуть, а я? | Рак не вирок! Як стати здоровим, якщо діагноз рак, онкологія. Профілактика хвороб. Побічні ефекти хіміотерапії – всі худнуть, а я?

Привіт усім! Минулого разу я писала про волоссі після хіміотерапії. Не знаю як у Вас, але у мене з’явилася ще одна проблема після проходження

курсу хіміотерапії: я сильно набрала вагу. Так, так! Це не помилка. )

До того, як у мене був виявлений рак, мої знання про побічні ефекти хіміотерапії обмежувалися лише інформацією про випадіння волосся, а люди, які проходили хіміотерапію, асоціювалися у мене з такими ісхудааавшімі, кістлявими, блідими, хворими людьми.

Скажу Вам по секрету, коли мені призначили хіміотерапію, і я змирилася з тим, що у мене тепер випаде волосся, я вирішила отримати максимальну користь з лікування. Якщо Ви пам’ятаєте, на момент постановки діагнозу РМЗ, моєї доні було 9 місяців. Під час вагітності та годування я набрала ні багато, ні мало – 10 кг, від яких я давно мріяла позбутися. Нарешті я схудну, думала я! )))

Але не тут то було. У мене вийшло все навпаки. Я стрімко набирала вагу після кожного сеансу хіміотерапії!

Справа в тому, що у мене була, так звана червона хіміотерапія. Це хімія з використанням ліки адриамицина (воно червоного кольору). У мене до цих пір збереглася алергія на червоний колір після цієї «краснухи». Дуже потужна, «ядерна» хіміотерапія з масою побічних ефектів. Щоночі, після чергового курсу, мені снилися в кошмарних снах вибухи атомних бомб.

Іншим побічним явищем червоною хіміотерапії була нудота . Швидше за все, саме вона є причиною того, що люди худнуть під час хіміотерапії. Багато хто просто нічого не можуть їсти і стрімко худнуть. Але у мене був постійний присмак ліки в роті. Щоб «перебити» його, я весь час щось їла. Плюс до цього, коли шлунок був порожнім, нудота посилювалася, тому я знову їла, їла і їла. )

мнe радили жувати шкірку мандарина або апельсина, щоб «перебити» смак ліки в роті: це допомагало, але не на довго.

Іншим побічним ефектом хіміотерапії була дуже сильна втома . впоратися з якою можна було тільки відпочинком. Тому я дуже довгий час залишалася без руху. Прогулянки на свіжому повітрі допомагали, але дуже виснажували мене.

Дуже важливим для мене було не сидіти на місці, не лежати в ліжку, а постійно щось робити. Це допомагало на деякий час забути про нудоту. Звичайно ж, працювати на повну силу, як я працювала до хіміотерапії, я вже не могла. Крутилася голова і важко було зосередитися. Але з перервами я все ж воліла виходити на роботу. Це відволікало мене від сумних думок)))

Ще добре відволікав і заряджав позитивом серіал «Секс у великому місті». У шостому сезоні героїня цього серіалу Саманта захворює на рак грудей. Їй дуже важко, але вона справляється з хворобою і з усіма труднощами, які несе з собою лікування. Вона з гумором підходить до свого захворювання і, найголовніше, залишається чарівною жінкою.

У підсумку результат від курсу хіміотерапії, який я пройшла, був вражаючим: за час його я набрала 7 кілограм!

Про це дуже мало пишуть. Принаймні, я ніде не знайшла таку інформацію до проходження хіміотерапії. Ліки затримують вихід рідини з організму. Тому тіло дуже сильно опухає . ноги, руки, обличчя. Треба допомагати своєму організму і пити дуже багато рідини: мінімум 2 літри в день. А від цього, у свою чергу, особа ще більше опухає.

Ось на цій фотографії видно під перукою моє обличчя, збільшене в 2 рази (якщо не більше). )

Але прошу Вас не засмучуватися, це зовсім не означає, що у Вас обов’язково буде саме так. Вплив хіміотерапії на організм кожної людини індивідуально. Я знаю, що когось взагалі не нудить від хіміотерапії, а комусь допомагають ліки від нудоти.

У кожному разі, в перебігу декількох місяців після хіміотерапії мені вдалося скинути набрані кілограми. Перші кілограми пішли дуже легко, так як це були ліки і вода. З іншими розпрощалася з допомогою фізичних вправ.

Якщо Вам цікаво дізнатися про всі побічні ефекти хіміотерапії і про те, як зменшити їх вплив на Ваш організм, підпишіться на мою розсилку. Для цього просто впишіть своє ім’я та електронну адресу у форму нижче.

Також:

  • червона хіміотерапія
  • хіміотерапія відгуки
  • рак глунку набрав вагу
  • Хіміотерапія
  • як похудеть після хіміотерапії