Небезпека прийому яблучного оцту – Дієти для схуднення – Vitaminov. net

      Коментарі Вимкнено до Небезпека прийому яблучного оцту – Дієти для схуднення – Vitaminov. net

Небезпека прийому яблучного оцту – Дієти для схуднення – Vitaminov. net Небезпека прийому яблучного оцту

Останнім часом знову спалахнули розмови про чудодійну силу яблучного оцту: мовляв, пампушок перетворює на топ-моделі. Наш кореспондент Олена Лоранская піддалася “яблучному” спокусі, і ось що з цього вийшло.

Мені розповіли, що звичайний яблучний оцет може замінити дорогі таблетки, виснажливі дієти і відвідування тренажерного залу. А найголовніше – їсти можна все і скільки хочеш. Як виявилося, приймати яблучний оцет треба так: на склянку води, краще всього питної або мінеральної, одна столова ложка оцту. Цей склад ділиться на три рівні частини, і кожна приймається за півгодини до їжі. Все дуже просто. Засвоївши інформацію, я обдзвонила своїх подруг, пристрасно мріють схуднути. Виявилося, що більшість з них про це чудо вже чули і вражені властивостями яблучного оцту.

Нібито він і шлаки виводить, і апетит відбиває, і жири спалює. Але як він на організм діє, незрозуміло – кислота все-таки. Раптом на шлунок або на печінку погано вплине? А спокуса велика. І все подруги в один голос: ось ти цей яблучний оцет попий, а ми на результати подивимося. А оскільки я вже давно хотіла позбутися зайвих кілограмів, то погодилася стати піддослідним кроликом. Наступного дня я вирушила в досить великий продуктовий магазин. Обійшовши всі прилавки, звичайного яблучного оцту я не знайшла. Мабуть, дійсно пів-Москви його п’є.

В найдальшому кутку магазину я все ж нарешті виявила заповітну пляшечку з яблучним оцтом, на етикетці якої досить великими літерами було написано: “Для схуднення”. Не знайшовши на цій етикетці ніякої корисної інформації, крім: “Додавання лікувальних трав в рецептурі сприяють схудненню”, я поцікавилася у продавця, чим цей оцет відрізняється від звичайного яблучного оцту. “Та нічим, тільки ціною”, – була відповідь. І дійсно, цей коштує в п’ять разів дорожче звичайного. Робити нема чого. Купую. З наступного дня початку я пити це “диво”. Не можу сказати, що пити розведений яблучний оцет неможливо, але не дуже приємно. Пила я його кілька днів, як годиться, три рази на день до їди. За собою спостерігаю, та й подруги кожен день дзвонять – цікавляться. І помічаю: дійсно, якось легше мені стало, і є не особливо хочеться.

Загалом, все просто відмінно. На восьмий день експерименту я вирішила з’ясувати результат у ваговому еквіваленті. Виявилося, що за минулий тиждень я скинула три кілограми. Я була дуже рада: адже нічим себе не напружую, а результат очевидний. З великим піднесенням я приступила до другого тижня експерименту. Якраз на цій-то тижня у мене і почалися проблеми. Оскільки яблучний оцет відбиває апетит, принаймні, у мене, я почала пропускати прийоми їжі. Мотив куди простіше: їсти не хочеться, а зайві калорії – це зайві кілограми. Але почав боліти шлунок, з’явилася печія. А з’їздивши на тижні в гості і поївши там небагато, навіть за мірками подруги, яка з тих, “хто взагалі не їсть”, я ледве доїхала до будинку. У мене було таке відчуття, що я з’їла слона і ось-ось лусну.

Крім цього, до кінця другого тижня експерименту почалися проблеми з кишечником, і я твердо усвідомила, що є все-таки треба. У контрольний день ваги показали, що скинула я всього один кілограм. Втішала себе тим, що перші кілька кілограмів легше скинути, ніж наступні. На третьому тижні прийому яблучного “чуда” здоров’я начебто увійшло в норму. Але вливала цю гидоту в себе я вже через силу. Я просто не могла бачити цей яблучний оцет. Потай від подруг я навіть почала пропускати його прийоми. Наприкінці третього тижня я зважити: мінус 800 грамів. У цілому близько п’яти кілограмів. Непогано, але на цьому я вирішила перервати експеримент. Може бути, я коли-небудь наважуся продовжити яблучний експеримент, але, думаю, навряд чи. А що залишився яблучний оцет, до речі, його залишилося більше половини пляшки, я можу віддати своїм подругам. Якщо, звичайно вони захочуть.

Коментар фахівця

Свою думку з приводу оцтової дієти висловлює кандидат медичних наук, старший науковий співробітник відділення хвороби обміну речовин московської Клініки лікувального харчування Інституту харчування РАМН Ольга Миколаївна Григор’ян. – Особливими специфічними властивостями для схуднення яблучний оцет не володіє. Він може лише трохи зменшити апетит, трохи підвищити тонус. Але шкоди організму може завдати набагато більше, ніж користі.

Яблучний оцет змінює кислотність шлунка, може викликати загострення хвороб шлунково-кишкового тракту. Можливі й більш серйозні ускладнення. Жінкам, які серйозно вирішили скинути вагу, ми рекомендуємо звертатися до фахівців – вони допоможуть правильно підібрати препарати і дієту. Адже на сьогоднішній день існує величезна кількість способів схуднути, що не завдають шкоди здоров’ю.