Лікувальна дієта при ожирінні 1, 2, 3 ступеня – меню, відгуки

      Коментарі Вимкнено до Лікувальна дієта при ожирінні 1, 2, 3 ступеня – меню, відгуки

Лікувальна дієта при ожирінні 1, 2, 3 ступеня – меню, відгуки Лікувальна дієта при ожирінні 1, 2, 3 ступеня

Через порушення обміну жирів, захворювань ендокринної системи або через неправильне харчування і малої фізичної активності може виникнути ожиріння.

Загальні принципи дієти при ожирінні

Дієта

при ожирінні полягає в тому, щоб знижувати поступово енергетичну цінність раціону. Щоб правильно вирахувати потрібну калорійність, потрібно врахувати безліч чинників, серед яких стать, вік, інтенсивність навантажень та інше.

Дієта при ожирінні 1, 2, 3 ступеня повинна включати в свій раціон всі елементи, необхідні організму. При цьому в раціоні повинно залишитися те ж кількість білків або збільшиться. Важливо знати, що анатомічна норма білка для нашого організму складати по одному граму в день на кожен кілограм маси тіла. А ось частку жирів і вуглеводів потрібно зменшити.

Є цілий ряд продуктів, які потрібно поставити під заборону по час дієти:

Також не допускається їсти борошняні вироби, якщо вони приготовані з білого борошна, рис, манна крупа, картопля і макаронні вироби.

З джерел вуглеводів під час дієти можна вживати:

  Хліб дієтичний Крупи цільного зерна Бобові культури Кислі та кисло-солодкі ягоди і фрукти Овочі

Замінити цукор можна:

  сахарин сластілін ксиліту сорбіту

Потрібно також обмежити кількість споживаної солі до 5-7 грамів на добу, але при цьому солити їжу не можна під час приготування, а тільки тоді, коли їжі подають на стіл. Лікувальна дієта при ожирінні 1, 2, 3 ступеня виключає з раціону будь соління. Скорочується і обсяг споживаної рідини до 1-1,2 літрів на добу. Щоб не розпалювати апетит, потрібно відмовитися від продуктів, які цьому сприяють: прянощі, алкоголь, міцні бульйони, соуси копченості. Вживати їжу потрібно шість чи п’ять разів на день в один час.

Правильне харчування при ожирінні

Дієта при ожирінні першого та другого ступеня, тобто коли маса тіла людини більше норми на 15-50% повинна включати основні елементи живлення, враховуючи такі норми:

  Білки 70-90 грам Вуглеводи 100-200 грам Жири 65-75 грам

Що стосується ожиріння третього ступеня, то цифри дещо зменшуються:

  Білки 60-70 грам Вуглеводи 100 грам Жири 50-60 грам

При цьому калорійність не повинна бути більше ніж 1100-1200 ккал в день.

Список і норма основних продуктів харчування

У цьому списку перше значення норми вказується для ожиріння першого та другого ступеня, друге число відповідає нормі при ожирінні третього ступеня.

  Знежирені кефір і молоко 400 і 300 мл Пісні сорти м’яса 200 і 150 грам Нежирні сорти риби по 100 грам для кожного ступеня ожиріння Знежирений сир 200 і 100 грам По одному курячому яйцю Масло вершкове 20 і 15 грам Нежирна сметана 400 і 250 грам Овочі за винятком картоплі 400 і 300 грам Сам картопля 200 і 150грамм По 200 грам зелених яблук Підсушений житній хліб можна тільки для першого та другого ступеня ожиріння

Відзначають, що крім дієти варто ще й раз на тиждень влаштовувати розвантажувальний день на овочах, рибі, нежирних кисломолочних продуктах або на фруктах. Якщо через деякий час дієта перестає давати ефект, то на два дні потрібно перейти на мінеральну воду без газу і полівітаміни.

Іноді ожиріння призводить до проблем зі здоров’ям, тому меню може бути корегованим залежно від захворювання. Те, що знаходиться в цьому матеріалі, це тільки основні рекомендації лікування ожиріння за допомогою дієти, а докладні рекомендації з харчування може дати тільки лікар.

березня 1st, 2013 Головна »Білкові дієти» Лікувальна дієта при ожирінні 1, 2, 3 ступеня

Також:

 • дієтичне харчування при ожирінні
 • дієта при 3 ступені ожиріння