Китайські препарати – Ліки, які вас вбивають

      Коментарі Вимкнено до Китайські препарати – Ліки, які вас вбивають

Китайські препарати – Ліки, які вас вбивають

В даний час в Росії дуже популярні китайські препарати для схуднення. Реклама апелює до стародавніх секретам народної китайської медицини, відкриття унікальної рослинної формули і т. п. Так, на російському ринку з’явилися «тайські таблетки», капсули «Юй ШУ», «Ліда», «Жуйдемен» і т. д. Китайські продукти для схуднення хлинули в Росію цілим потоком. Їх рекламують зірки кіно та естради.

Однак секрет досягаєтьсяефекту криється в містяться в біологічно активних добавках психотропних речовин. Так, Госнаркоконтроль при дослідженні препарату «Юй Шу» виявив у ньому психотропні речовини амфетамінової групи. «Тайські таблетки», про які ходить чутка, ніби вони містять яйця стрічкових черв’яків, насправді також виявилися напхані псіхотропікамі: фенфлюрамин, фентермін, амфепрамон, амфетаміном, мезіндолом і метаквалон. Ці речовини заборонені до ввезення та продажу на території Росії.

В капсулах «Ліда» було виявлено психотропну речовину фентермін, а також сильнодіючі препарати хлордізепам і хлордезепоксід і навіть щурячу отруту.

Засіб для схуднення «Жуйдемен» засновано на німецькому препараті сибутрамін, відомим в Росії під торговою назвою «Мерідія».

Ця речовина поки ще не включене в список ліків, що підлягають контролю. Однак воно є сильнодіючою речовиною і відпускається лише за рецептом лікаря.

Сибутрамін має безліч побічних ефектів – таких, як набряки, свербіж, тахікардія, підвищення тиску, біль у животі, запори, діарея і т. п. Тим часом в інструкції до капсул «Жуйдемен» про ці ефекти нічого не говориться. На етикетці препарату не вказується навіть наявність в ньому сибутраміну, а продукт «Жуйдемен» позначається як БАД, тобто харчова добавка, створена на рослинній основі і не містить в собі лікарських препаратів.

[!] Багато виробників біодобавок не дають точного опису складу своєї продукції. У таких Бадах можуть міститися гормони та інші сильнодіючі речовини.

Китайські таблетки привернули увагу Федеральної служби наркоконтролю та МВС після того, як до міліції стали надходити скарги на побічних ефектів після прийому «Жуйдемен». Жінки скаржилися на нудоту, головні болі, запори, серцебиття, безсоння і навіть агресію. Наркоконтролери, дослідивши капсули «Жуйдемен», виявили в них 80% хімічних речовин, чого в біологічній добавці бути не повинно.

Після перевірки чаю «Жуйдемен» у ньому були виявлені домішки ртуті і миш’яку. Тим часом ці препарати згідно з висновком Росспоживнагляду після їх оцінки в клініці лікувального харчування Інституту харчування РАН визнані як безпечні.

В даний час в Росії розглядається необхідність збільшення списку сильнодіючих речовин, що підлягають контролю. Туди пропонується включити і сибутрамін.

Відносно розповсюджувачів продукції «Жуйдемен» прокуратурою порушено кримінальну справу за статтею 238 КК РФ – «збут і зберігання продукції, що не відповідає вимогам безпеки життя і здоров’я, вчинений групою осіб за попередньою змовою». Сама продукція з обороту поки не вилучена, але ведеться розслідування.

[!] Стандартів вмісту активних речовин в Бадах не існує, тобто, у двох різних капсулах з однієї банки можуть бути різні концентрації компонентів. Це призводить до того, що застосування біодобавок як лікувальний засіб може завдати великої шкоди здоров’ю.

Однак, незважаючи на інформацію, що надходить про шкоду подібних біологічно активних препаратів, жінки усвідомлено йдуть на ризик заради позбавлення від зайвих кілограмів.