Дробове харчування: меню на день

      Коментарі Вимкнено до Дробове харчування: меню на день

Дробове харчування: меню на день Дробове харчування. Схуднути без зусиль!

Дробове харчування часто ще називають дробової дієтою. Насправді воно більше відноситься до особливого режиму прийняття їжі, який дозволяє зменшити порції їжі, відрегулювати

режим харчування і, крім того, добре схуднути.

Найголовніше, дотримуватися його просто: потрібно їсти маленькими порціями 5-6 разів на день.

У дрібного харчування перед іншими дієтами є багато переваг.

перше, Вам не доведеться дотримуватися жорсткого набору продуктів, Ви можете їсти те, що Вам подобатися, просто трохи в менших кількостях.

друге, Ви не будете постійно відчувати голод, адже харчуватися при дробовому харчуванні потрібно часто. А значить, у Вас буде менше шансів зірватися і наїстися понад дозволеного.

Третє: регулярне дробове харчування 5-6 разів на день прискорить Ваш обмін речовин, а значить, Ваш організм почне спалювати більше калорій.

Четверте: дотримуватися дрібного харчування можна будь-який час. Зазвичай за 2-3 тижні дієти формується корисна звичка харчуватися правильно, яка дозволяє надалі не набрати скинуті кілограми.

Дробове харчування можна розбити на два етапи:

перший етап – звикання;

другий етап – схуднення.

Перший етап

Якщо Ви вирішили дотримуватися дрібного харчування, то, перш за все, приготуйте для себе мініатюрний набір посуду, з якого Ви будете їсти. З психологічної точки зору, це допоможе Вам швидше звикнути до дієти, адже Ви будете бачити, що тарілка повна, а значить, менше буде спокуси підкласти ще їжі.

На цьому етапі Вам не потрібно зменшувати калорійність раціону, спочатку необхідно звикнути до невеликому розміру порцій. Порція не повинна перевищувати обсяг звичайного склянки, тобто близько 200г.

Дробове харчування має складатися із звичних для Вас страв, продуктів і напоїв. Дозволяється навіть солодке або калорійне, але в малих кількостях. Протягом дня необхідно з’їсти 3 гарячих страви, сніданок, обід і вечерю, і зробити 2-3 перекусу через 3 години після основних прийомів їжі.

Основні моменти, які Ви повинні пам’ятати:

    Не можна пропускати сніданок і він повинен бути гарячим (каша, омлет і т. д.). Не їжте раніше, ніж через 3 години після попереднього прийому їжі. Такий час обрано не просто так, адже організму потрібно для переварювання порядку 2,5 годин. Не потрібно порушувати його роботу новою порцією їжі. Самі калорійні прийоми їжі повинні доводитися на ранок і обід, а ввечері рекомендується віддати перевагу овочам і нежирному м’ясу або рибі. Не забувайте про споживання чистої води. Рекомендована норма для дорослої людини – 2 літра в день. «Добавки» забороняються. Якщо Вам здається, що Ви не наїлися і хочеться покласти ще шматочок, пам’ятайте про те, що мозок отримує сигнал про насичення шлунку трохи згодом, тому за столу слід виходити злегка голодним. На етапі «звикання» дозволяється робити овочеві, фруктові або кефірів розвантажувальні дні, але не частіше 2х разів на тиждень. Не забувайте про фізичні вправи, щоб жир спалювався інтенсивніше.

Бажано присвятити перше етапу не менше тижня. Не турбуйтеся, під час «звикання» Ви вже почнете втрачати вагу за рахунок зменшення порцій.

Другий етап

Етап схуднення Вам пропонується почати з зменшення калорійності раціону до 1300-1600 ккал, залежно від Вашої ваги і способу життя. Пам’ятайте: чим вище активність, тим більше калорій Ви повинні споживати.

Ще один момент: Вам доведеться відмовитися від жирного, солодкого, мучного, копченого і консервованого (тобто шкідливого) на користь здорових продуктів. Якщо Вам здається, що це занадто складно, почніть поступово: замініть майонез на Низькожирне сметану; солодке замініть фруктами, сухофруктами, горіхами; білий хліб на цільнозерновий; свинину на біле м’ясо птиці або рибу. Намагайтеся віддавати перевагу свіжим овочам і фруктам, бобовим, злаковим, нежирним молочним продуктам.

А от від алкоголю доведеться відмовитися і бажано зовсім. У самому крайньому випадку можна випити півкелиха сухого вина.

На цьому етапі дрібного харчування Ваша вага продовжить зменшуватися. Головне не забувайте про воду і продовжуйте робити вправи вдома або займатися фітнесом в спорт-клубі.

Зразок меню для дрібного харчування Варіант 1

    Сніданок: Омлет з двох яєць і невеликої кількості молока, чай без цукру. Перекус: будь-який фрукт. Обід: Невеликий шматочок тріски, рис, невеликий огірок, чай. Перекус: бутерброд з житнього хліба з сиром і шинкою. Вечеря: салат зі свіжих овочів з лимонно-масляної заправкою, 100г тушкованого м’яса. Перекус: склянка кефіру і шматочок нежирного сиру.