Дієта при вугрової висипки на обличчі

      Коментарі Вимкнено до Дієта при вугрової висипки на обличчі

Дієта при вугрової висипки на обличчі Дієта при вугрової висипки на обличчі

Краса нашої шкіри безпосередньо залежить від того, що ми їмо. Це означає, що просто підкоригувавши раціон харчування можна домогтися істотного поліпшення її стану. Найприємніше

полягає в тому, що особливих поневірянь дієта при вугрової висипки на обличчі у наше життя не привносить – харчування має залишатися повноцінним і збалансованим. Очистити шкіру і запобігти виникненню проблеми в майбутньому можна шляхом дотримання нескладних рекомендацій. Саме їх ми і наведемо в нашій статті.

Причини появи вугрової висипки на обличчі

Звичайно ж, стверджувати, що в усьому винна лише недоброякісна їжа, досить нерозумно. Свій внесок у зміну стану шкірних покривів вносять наступні причини:

• Гиперкератоз (посилене зроговіння шкіри) – він зазвичай виникає у слідстві дефіциту вітамінів А і В2 або надлишку вітамінів В6 і В12. У даному випадку дієту варто складати, орієнтуючись на необхідність заповнити недолік перших вітамінів і скоротити в раціоні продукти з надмірною кількістю других.

• Порушення балансу ліпідів (жирів). Найчастіше цьому процесу сприяє надмірне споживання жирної їжі та солодощів. Дієта в цьому випадку покликана урізати порцію того й іншого і збільшити кількість їжі, багатої на клітковину. вітамінами і білками. Проте варто пам’ятати – дисбаланс можуть спровокувати і деякі захворювання (порушення функції гіпофіза або кори надниркових залоз та ін.) Тому при «сальної» шкірі не заважає пройти повне обстеження організму.

• Порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Воно також може бути спровоковано деякими збоями в роботі організму, тому краще відвідати лікаря. Якщо ж проблеми зі здоров’ям відсутні, то доведеться провести деякий час на дієті, покликаної очистити кишечник і весь організм від шлаків. Надалі необхідно стежити за тим, щоб раціон був збалансованим і включав достатню кількість клітковини і рідини.

• Прищі можуть з’являтися і в результаті поганого очищення шкіри. У цьому випадку крім використання хороших косметичних засобів по догляду за шкірою рекомендується дієта з малою кількістю жирів і великим обсягом білків і клітковини.

Існують причини, які складно підкоригувати простим зміною раціону. До них відносяться:

• Порушення гормонального фону (в підлітковому віці, а також внаслідок використання гормональних препаратів або відмови від них і пр.)

• Спадкова схильність

• Прийом протиепілептичних та протитуберкульозних препаратів

• Стреси

Рекомендації щодо складання дієти

Скільки причин, стільки й дієт – саме так можна перефразувати одну відому приказку. Проте загальні рекомендації все ж є.

1. Відмовтеся на дієті при вугрової висипки від жирних продуктів і обсмаженої їжі. Перевагу віддавайте жирам рослинного походження – вони є джерелом поліненасичених жирних кислот

2. Незбалансоване харчування веде до порушення обміну речовин, тому дуже важливо дотримуватися золотої середини, не дозволяючи собі зловживати яким-небудь елементом або, навпаки, ігнорувати його зовсім

3. Відмовтеся на дієті при вугрової висипки від напівфабрикатів і продуктів швидкого приготування, а також від «сміттєвої» їжі (це: чіпси, сухарики, фастфуд, цукерки тощо)

4. Подбайте про надходження в організм важливих для шкіри вітамінів (А, В, РР та ін.) Їх можна отримати з рослинної їжі, а також з печінки, яєчного жовтка, сметани, пивних дріжджів, м’яса, нирок та ін

5. Простежте за тим, щоб у раціоні були присутні всі важливі мінеральні речовини (калій, цинк, селен та ін.) Отримує їх наш організм з морепродуктів, сої, горіхів, насіння соняшника та багатьох інших продуктів.

6. Щоб підтримати мікрофлору кишечника введіть у свій щоденний раціон кисломолочні продукти (йогурт, кефір та ін)

7. При нестачі в раціоні вітамінів, мінералів, клітковини і корисних бактерій заповните пробіл за допомогою спеціальних препаратів.

8. Не упускайте з виду спорт на дієті при вугрової висипки – він якоюсь мірою дозволяє налагодити гормональний фон і обмін речовин в організмі.

Не забувайте – впоратися з вуграми допоможе лише комплексний підхід. Крім того, робота над поліпшенням стану шкіри повинна продовжуватися досить довго (кілька місяців). Дієта при вугрової висипки на обличчі . це лише частина роботи над собою. Так що запасіться терпінням і не опускайте рук.