Дієта при проносі у дітей

      Коментарі Вимкнено до Дієта при проносі у дітей

Дієта при проносі у дітей Дієта при проносі у дітей

Понос у дітей може бути викликаний багатьма причинами, але, з чим би не було пов’язано розлад травної системи, завжди одним з найбільш важливих стабілізуючих факторів є спеціальна дієта. Дієта при проносі у дітей дає можливість «розвантажити» шлунок, дати час для відновлення нормальної

функції кишечника, тим самим, запобігає подальше поглиблення ситуації та стану малюка. Підбирається дієта при проносі у дітей в ідеалі індивідуально і лікарем – в залежності від віку дитини, тяжкості захворювання та супутніх йому симптомів. Однак, в будь-якому випадку, режиму харчування завжди притаманні загальноприйняті правила, які дозволяють швидше привести в норму шлунково-кишковий тракт.

Читайте також:

Дієта при проносі у дітей, які знаходяться вже в системі «дорослого харчування», передбачає зменшення навантаження на шлунково-кишковий тракт шляхом харчування дитини за спеціальними правилами. Так, необхідно прибрати з раціону харчування малюка продукти, які надають навантаження на кишечник і можуть спровокувати бродіння в шлунку і кишечнику. Також важливий при дієті спосіб обробки їжі – страви повинні готуватися на пару, запікатися в духовці або відварюватися. Не допускаються до прийому жирна їжа, яка може призвести до разжіжженію стільця. Також обов’язковою умовою дієти при проносі у дітей є заборона на незбиране молоко; хоч каші і вітаються (рисова, вівсяна), але готувати їх необхідно на воді, разварівая. А ось сир до прийому їжі дозволено – правда, в невеликих кількостях і добре перетертий через сито.

Взагалі для шлунка при діареї будуть корисні всі страви, приготовані з максимальним «подрібненням»: перетерті в пюре, через сито, подрібнені в блендері. Також гарні у випадку проносу страви, що володіють обволікаючої здатністю – розварені каші, кисіль, супи з крупами. Не припустимо давати в їжу дитині при проносі свіжі овочі та фрукти, бобові й горіхи, фруктові соки, газовану воду, здобу (білий хліб, випічку, кондитерські вироби), маринади і копченості. Причому, бажано дотримуватися дієти ще протягом чотирьох днів після закріплення. У майбутньому, у міру відновлення функції травної системи, в раціон будуть вводитися по одному продукту, проте, заборона на незбиране молоко і молочні продукти актуальний ще протягом 2-3 тижнів. Водночас, кисломолочні продукти вітаються, як джерело корисних для кишечника біфідо-і лактобактерій. Ось тільки потрібно стежити, щоб «кісломолочка» була свіжою, не вище, ніж 2,5% жирності, не містила ніяких барвників та інших штучних добавок.

Список продуктів, які дозволяє дієта при проносі у дітей:

сухарі, білий хліб вчорашньої випічки; супи на слабкому і нежирному бульйоні; м’ясо і риба нежирних сортів (можна перетирати в суфле, готувати парові котлети, тефтелі); розварені каші на воді; свіжий сир; курячі яйця (варені або у вигляді парового омлету); запечені в духовці яблука; неміцний чай без цукру; несолодкий кисіль або компот із сухофруктів (виключаючи чорнослив).

Список продуктів, які забороняє дієта при проносі у дітей:

свіжі овочі, фрукти і ягоди; свіжий хліб і хлібобулочні вироби, здоба, макаронні вироби; молоко та молочні продукти; міцні жирні бульйони; консерви, маринади, копченості; пшенична крупа і пшоно; бобові; жирні сорти м’яса; газовані напої; холодні або гарячі блюда.

Спеціально для malutka. net – Тетяна Аргамакова

Також:

  • від узвару в немлвлТи поно