Дієта при остеопорозі: схема живлення під час захворювання

      Коментарі Вимкнено до Дієта при остеопорозі: схема живлення під час захворювання

Дієта при остеопорозі: схема живлення під час захворювання Особливості харчування і дієта при остеопорозі

Остеопороз – захворювання кісткової тканини, внаслідок якого кістки стають дуже ламкими, що призводить до їх пошкодження навіть при незначних

навантаженнях. Причинами захворювання може стати генетична схильність, куріння, збій обміну речовин в організмі, малорухливий спосіб життя. Виявити остеопороз не складно, під час захворювання проявляється сутулість. ниючий біль в суглобах і поперековому відділі хребетного стовпа. Унаслідок вимивання кальцію з організму відбувається руйнування кісткових тканин і виражене зміна їх структури, що призводить до численних переломів і тріщин кісток.

У разі частих ниючих болів в хребті і інших кісткових утвореннях, варто негайно звернутися до ортопеда або травматолога, зробити знімок кісткової тканини хребта, здати аналізи на виявлення кількості кальцію і фосфору в організмі, пройти десцінтометрію (метод дослідження, що визначає щільність речовини кісткової тканини). Після того, як зроблять точні аналізи, потрібно приступати до лікування. Головним методом боротьби із захворюванням є дієта при остеопорозі: правильно підібрані продукти і виключення вживання небажаних інгредієнтів страв, призведе до поліпшення стану кісткової тканини організму.

Загальні рекомендації для лікування захворювання

Під час лікування, крім дієти, важливо дотримуватися загальних правил харчування при остеопорозі, які допоможуть зберегти і збільшити вміст кальцію в крові, відновити обмін речовин та інші процеси в організмі.

    Потрібно виключити вживання продуктів, які прискорюють виведення кальцію з організму: кава, міцний чай, шоколад, какао.

Здорова їжа – запорука вашого міцного здоров’я!

Правильне харчування при остеопорозі – не єдина допомога організму, також необхідно активно займатися спортом: гуляти на свіжому повітрі, займатися плаванням і іншими неконтактними спортивними заняттями. Крім того, харчуватися рекомендовано не менше 5 разів на день маленькими порціями, частіше гуляти на свіжому повітрі, так як ультрафіолет сприяє виробленню вітаміну D в організмі. Важливо режим харчування і вживання вітамінів узгодити з лікарем, і строго слідувати рецептом, так як неправильно підібране лікування призведе до погіршення стану організму.

Схема живлення під час захворювання