Дієта при остеопорозі | Для схуднення і здоров’я

      Коментарі Вимкнено до Дієта при остеопорозі | Для схуднення і здоров’я

Дієта при остеопорозі | Для схуднення і здоров’я Дієта при остеопорозі

Остеопороз – захворювання, якому більшою мірою схильні жінки, особливо в період менопаузи, коли гормональні зміни прискорюють втрату кісткової маси.

Як можна допомогти організму уникнути проблем, пов’язаних з остеопорозом?

Для того щоб зменшити

навантаження на суглоби, якщо у вас надмірна вага, рекомендується його зниження. Але, прийнявши рішення сісти на дієту, необхідно пам’ятати, що швидке схуднення в даному випадку неприпустимо, оскільки при цьому «худнуть» і кістки (кісткові тканини).

Для постачання організму достатньою кількістю кальцію, необхідного для будівництва кісток і їх зміцнення, лікарі рекомендують жінкам споживати багато продуктів, багатих кальцієм, таких, як нежирне молоко (якщо у вас алергія на молоко, вибирайте кисломолочні продукти), нежирний йогурт, брокколі, кольорова капуста, лосось, зелені листові овочі.

Кунжутне масло також може бути ефективно використано для профілактики остеопорозу завдяки високому вмісту в ньому кальцію і фосфору, які до того ж дуже добре засвоюються організмом. 1 чайна ложка кунжутного масла містить добову норму кальцію.

Американські фахівці, наприклад, рекомендують жінкам, що приймають гормонозамещающей препарати споживати 1000 мг кальцію щодня, а жінкам в постменопаузі, які не лікуються естрогеном – 1500 мг кальцію в день. (У склянці нежирного молока міститься 300 мг кальцію).

Оскільки більшість жінок отримують з їжею лише половину або третину необхідного їм кальцію, деякі лікарі рекомендують ліквідувати різницю за допомогою кальцієвих добавок (цитрат кальцію або глюконат кальцію ефективні в зменшенні втрати кісткової тканини).

Дефіцит магнію також може бути причиною остеопорозу, так як магній учавствует як в процесі засвоєння кальцію, так і в утриманні його в кістковій тканині.

Якщо ви поглинаєте багато кальцію, але при цьому організм відчуває дефіцит магнію, кальцій, замість того, щоб виконувати свою позитивну роль, відкладається в життєво важливих органах.

Вітамін B6. в свою чергу, доставляє магній в клітини і підвищує його засвоюваність.

Для того щоб кальцій засвоївся, організму необхідні також вітаміни A і D.

Засвоєнню кальцію заважають також куріння, алкоголь, кофеїн у великій кількості, відсутність фізичного навантаження.

Крім споживання багатих кальцієм продуктів, слід також уникати і продуктів з високим вмістом фосфору, який може сприяти втраті кісткової маси. Серед продуктів, багатих фосфором – червоне м’ясо і безалкогольні напої (наприклад, кока). У ході досліджень з’ясувалося, що у прихильників вегетаріанської дієти в старості кістки залишаються більш щільними, ніж у м’ясоїдів.

Щоб допомогти зберегти необхідний рівень естрогену і уникнути різкого падіння його після настання менопаузи і таким чином допомогти запобігти остеопороз, деякі дієтологи радять жінкам в менопаузі споживати більше продуктів, що містять рослинний естроген, особливо тофу (соєвий сир), соєве молоко та інші види продуктів із сої.

Дітям, коли формується кісткова система, необхідно отримувати достатню кількість кальцію (з молочних продуктів, або, якщо дитина їх їсть не особливо добре, з вітамінно-мінеральних комплексів), інакше вже в дитинстві буде закладена база для подальшого розвитку остеопорозу. < / p>

Цікава стаття? Поділіться з друзями: