Дієта для худих. (Стаття про те як набрати вагу)

      Коментарі Вимкнено до Дієта для худих. (Стаття про те як набрати вагу)

Дієта для худих. (Стаття про те як набрати вагу) Дієта для худих. (стаття про те як набрати вагу)

Ваша вага значно нижче норми і це викликає законне занепокоєння. Що ж зробити? Для початку сходіть до лікаря. Адже надмірна худоба може бути «сигналом» якої хвороби (наприклад,

захворювання органів травлення, туберкульозу, злоякісних пухлин, діабету та ін.) Тоді насамперед треба лікувати основну хворобу. Однак і здорова людина може бути занадто худим. Причин цьому багато. Наприклад, недоїдання або занадто сувора дієта (особливо якщо її «тримають» з дитячих років). Але частіше худорба буває спадковою (з покоління в покоління у сім’ї народжуються худорляві люди). У цьому випадку, як ви розумієте, справа не в хвороби. Правда, іноді у таких людей надмірна худоба супроводжується зниженим артеріальним тиском, вегетативною дистонією, відсутністю менструації, а у молодих (особливо підлітків) вона може викликати почуття психологічного дискомфорту. Що ж робити?

Зазвичай надмірне харчування в цьому випадку не дає бажаного результату. Тому не варто захоплюватися печеними і солодкими виробами. У вазі ви не додасте, а ось апетит можете собі зіпсувати, та й травлення порушити.

Головне завдання людини, що вирішила поповніти, – збалансувати свій раціон (дотримувати співвідношення білків, жирів, вуглеводів, в достатній кількості споживати вітаміни і мінеральні солі). Не менш важливо дотримуватися режиму харчування. Це необхідно для нормального травлення. Адже до певної години (рефлекс на час) починають вироблятися травні соки, а значить, з’являється апетит.

Постарайтеся, щоб на столі у вас завжди були овочеві салати (вони теж збільшують апетит і покращують травлення) і починайте їжу з них. Крім того, салати поставляють організму такі необхідні вітаміни, мінеральні солі та інші корисні речовини.

Набрати нормальна вага допомагає і фізкультура. Особливо корисно робити гімнастику на свіжому повітрі – вона не тільки зміцнює організм, але і покращує обмін речовин, стимулює апетит. Не менш важливо й те, що заняття фізкультурою призводять до зростання м’язової тканини і, отже, збільшується маса тіла. Причому накопичується не жир (як при надмірному харчуванні), а активна (м’язова) тканина.

Але, навіть виконуючи ці рекомендації, ви не завжди зможете домогтися бажаного результату. Тоді можна використовувати деякі анаболічні (прискорюють реакції обміну і засвоєння тих речовин, які йдуть на побудову тканин) препарати. Але не слід застосовувати ліки, що містять гормони (неробол, ретаболіл та ін.) Як правило, вони мають побічними ефектами і можуть серйозно зашкодити здоров’ю. Тому їх використовують лише за призначенням лікаря (наприклад, при виснаженні, при далеко зайшли онкологічних захворюваннях і т. п.). А ось такі препарати, як карнітин, кобамамід (кофермент вітаміну В12), оротат калію, метилурацил, практично нешкідливі. Звичайно, вони слабкіше, але зате не володіють гормональним дією.

Кілька слів про перерахованих ліках.

Кобамамід приймають при недокрів’ї (анемії). печінково-больовому синдромі у фізкультурників і спортсменів. Ліки сприяє збільшенню м’язової маси при інтенсивних фізичних навантаженнях. Причому лише в цьому випадку відзначається помітний її приріст. Препарат приймають по 0,0015 г 2 рази на день протягом 25-30 днів. Через 1,5 місяці курс можна повторити. Кобамамід краще використовувати в поєднанні з карнітином.

Карнітин надає дію на жировий, білковий і вуглеводний обмін. Сприяє згорянню жирів, що дозволяє організму економити вуглеводні резерви. Карнітин надає додаткові сили, тому його часто беруть спортсмени. Для збільшення ваги його п’ють в дозі 1,5 г на 70 кг ваги тіла 2 рази на день протягом місяця. Ліки протипоказано при гастритах і виразковій хворобі шлунка.

Оротат калію прискорює відновні процеси в тканинах, нормалізує порушений білковий обмін. Середня доза його на добу – 1,5 г. Приймають оротат калію по 0,5 г за годину до їжі 3 рази на день.

Метилурацил подібний по своїй дії з оротатом калію. Він також стимулює синтез білків при м’язовій діяльності. Приймають ліки по 2,0 г 3 рази на день під час або після їжі. Курс триває 20-30 днів.

Мають м’яким анаболічним ефектом і деякі рослини – селера, часник, цибуля, черемша, пастернак та ін

У період прийому анаболічних препаратів треба повноцінно харчуватися. Їжа повинна містити більше, ніж зазвичай, білка, мікроелементів (особливо кальцію), вітамінів та інших необхідних «будівельних» речовин.

Курять повинні знати, що їм важче набрати необхідну вагу. Адже, крім того що куріння знижує апетит, воно призводить до порушення обміну речовин та інших змін у різних органах і системах організму.

Усі, хто хоче поправитися, повинні запастися терпінням, бути наполегливими у досягненні бажаної мети. Адже як нелегко буває схуднути і підтримувати вагу на оптимальному рівні, так само важко і набрати його тим, хто занадто худорлявий.

І ще одна порада. Всі перераховані нами препарати слід приймати все-таки після консультації зі своїм лікарем. Адже тільки він може правильно підібрати необхідну для вас дозу. Крім того, лікар може призначити і які-небудь інші препарати в залежності від загального стану вашого здоров’я.

Також:

  • для дуже худих школярi меню
  • як набрати вагу швидко при гастриті