Дієта для кишечника – особливості харчування

      Коментарі Вимкнено до Дієта для кишечника – особливості харчування

Дієта для кишечника – особливості харчування Дієта для кишечника

При запаленні кишечника вживаються в їжу продукти можуть чинити значний вплив на супроводжуючі запалення симптоми. Запалення кишечника зазвичай призводить до нудоти, блювоти, діареї. здуття

живота, спазмів і болю в шлунку.

Залежно від причини, що викликає запалення кишечника, лікар може рекомендувати зміна режиму харчування, а саме, прописати спеціальну дієту для кишечника . поряд з запропонованими ліками.

Дієта для кишечника при важкому запаленні

При важкому запаленні кишечника, коли то запор. то пронос черзі змінюють один одного, в перші кілька днів можна вживати тільки рідку їжу і питво, поки не почнеться поліпшення симптомів.

Якщо після прийому рідкої їжі або пиття настає блювання, необхідно зупинити процес поглинання рідини і протягом години або двох дати можливість кишечнику заспокоїтися, не напружуючи його процесом переварювання. Тимчасове утримання від їжі і пиття при дотриманні дієти для кишечника дає організму можливість заспокоїти і зупинити скорочення м’язів шлункових стінок, що скорочуються при настанні блювоти.

Дієта для кишечника при помірному запаленні

При помірному запаленні кишечника необхідно вживати якомога більше рідини, адже коли по черзі відбувається те запор, то пронос, то блювота відбувається зневоднення організму. Дозволені до вживання курячий бульйон, вода, фруктові соки, трав’яні чаї та содова вода. Виключити необхідно яблучний, вишневий і грушевий соки, тому як цукор, що міститься в цих фруктах, може посилювати діарею. З їжі в раціоні при дотриманні кишкової дієти повинні переважати м’які і натуральні продукти . такі як білий хліб, білий рис, яблучне пюре, желатин і банани.

Дієта для кишечника при малому запаленні

При малому запаленні кишечника симптоми практично відсутні, або виявляються мінімально. Меню денного раціону дієти для кишечника аналогічно меню раціону дієти для кишечника при помірному запаленні кишечника, до якого додаються фрукти, сухарі, овочі, риба, відварну картоплю і куряча грудка. Виключити з раціону, дотримуючись кишкову дієту, необхідно продукти, які містять багато спецій, жиру або цукру, а також продукти, піддаються високого ступеня переробки, всю молочну продукцію (крім йогурту), алкоголь і кофеїн, поки стан організму не покращиться.

Домашній йогурт є гарною їжею для будь-якого типу запалення кишечника, так як може допомогти не тільки вилікувати пошкодження кишечника, вбити інфекцію, а й відновити регулярний стілець. Йогурт містить живі культури, які допомагають роботі травної системи.

Дієта при проносі

Якщо протягом декількох днів підряд то запор, то понос не дають можливості нормально функціонувати організму, необхідно прочистити шлунок за допомогою спеціальної дієти при проносі.

Вживаною їжа повинна заспокійливо діяти на шлунково-кишковий тракт. У меню дієти при проносі входять наступні продукти:

    Банани – не тільки легко засвоюються шлунком, є незамінним джерелом калію, який допомагає нормалізувати рівень електролітів в організмі, але і багаті на пектин – розчинну клітковину, яка допомагає абсорбувати рідини в кишечнику. Також банани містять інулін – речовина, яка сприяє зростанню корисних мікроорганізмів (прибутків) в кишечнику; Білий рис та овочеві пюре, які завдяки низькому вмісту клітковини легко засвоюються і не мають подразнюючої дії на ШКТ; Яблучне пюре, яке, як і банани, є хорошим джерелом пектину. Проте, високий вміст клітковини в сирих яблуках робить їх занадто грубою їжею для роздратованого кишечника, тому пюре необхідно робити з варених яблук; Домашній йогурт. Як правило, дотримуючись дієти для кишечника, рекомендується виключати молочні продукти при нападах гострої діареї . однак йогурт є виключенням з цього правила, тому що в ньому містяться живі активні культури – лактобактерії ацидофільні і біфідобактерії біфідум. Ці активні культури є пробіотиками, які допомагають відновити баланс бактерій в шлунково-кишковому тракті; Куряча грудка, приготовлена??на пару – легко засвоюється організмом і є джерелом білка і деяких поживних речовин, необхідних для нормального функціонування організму; Сушена чорниця – входить в меню кишкової дієти завдяки вмісту в ній дубильних речовин, які діють на секрецію рідини і слизу в ШКТ. Також чорниця містить речовини, звані антоціанозіди, які мають антибактеріальні властивості і є хорошим джерелом антиоксидантів.

Також при дотриманні дієти для кишечника при проносі дозволені до вживання трав’яні чаї . надають заспокійливу дію на організм при діареї, а саме:

    М’ятний чай – надає заспокійливу дію на шлунково-кишковий тракт, заспокоює і розслабляє м’язи вздовж ШКТ, тим самим зменшуючи спазми; Ромашковий чай – є ефективним засобом для зниження запалення кишечника і заспокоєння спазмів кишечника.

Також:

  • Чи можна вживати алкоголь при запаленні кишечника
  • що можна їсти при жкт