Діарея: симптоми, причини, дієта. Як зупинити діарею

      Коментарі Вимкнено до Діарея: симптоми, причини, дієта. Як зупинити діарею

Діарея: симптоми, причини, дієта. Як зупинити діарею Діарея

діарея називається такий розлад стільця, при якому він набуває більш м’яку консистенцію, ніж зазвичай, і спостерігається більше 2 разів за добу. Причини діареї або проносу можуть бути різними. Вони обов’язково враховуються

при проведенні лікувальних заходів.

До того ж важливо оцінити супутні симптоми, які можуть накладати певний відбиток на стан людини і вимагати певної фармакологічної корекції. Дуже важливим заходом в процесі лікування проносу є організація дієтичного харчування, яке допомагає організму людини відновитися в найкоротші терміни.

Причини діареї

Як відомо, усунення причин того чи іншого захворювання і стани є запорукою його успішного лікування. Це положення справедливо і щодо діареї.

Виділяють два види діареї. гострої діареї я триває до 2 тижнів, при цьому протягом цього ознакою є рідкий і частий стілець. Якщо ж така ситуація спостерігається частіше 2 тижнів, то це хронічна (тривала) діарея. Причини при цих двох основних видах можуть бути різними, а можуть бути і схожими. Супутнім симптомом діареї може бути диспепсія шлунка.

Причини тривалої діареї полягають у наступних факторах:

  інфекційні захворювання, які вражають шлунково-кишковий тракт; порушення якісного і кількісного складу корисної мікрофлори кишечника; зміна харчового раціону в бік переважання рослинної клітковини; розвиток алергічної непереносимості на ті чи інші продукти харчування; дефіцит певних ферментів; захворювання травної системи, які характеризуються хронічним перебігом; психоемоційне напруження; переїзд в іншу стану (це так звана діарея мандрівників).

Симптоми

Причини діареї вранці . зазвичай поєднуються з іншими клінічними проявами. Вони дозволяють припустити найбільш вірний діагноз, а за допомогою додаткових методів дослідження підтвердити. У пацієнта з прискореним і рідким стільцем, який є основною ознакою діареї, можуть бути наступні симптоми:

  болі в животі; бурчання; здуття живота; тенезми – помилкове відчуття бажання відвідати туалет; нудота і блювота; підвищення температури тіла.

До того ж із стільцем можуть спостерігатися великі втрати рідини, що загрожує розвитком важкого обезводнення з усіма витікаючими наслідками, аж до гострої серцево-судинної недостатності.

Дієта при діареї. Що їдять при діареї

Дієта при діареї у дорослих і дітей займає першочергове завдання у боротьбі з цим патологічним станом. Тому на цьому розділі зупинимося більш детально, так як правильне харчування при діареї дозволить відновити органи шлунково-кишкового тракту в найкоротші терміни.

Дієта – основне ліки проти діареї грунтується на наступних принципах:

  надходження в організм необхідних поживних речовин, що забезпечують нормальний процес життєдіяльності, тобто збалансоване харчування протягом дня; зменшення функціонального навантаження на органи травної системи за рахунок вживання певних продуктів харчування і виключення тих, які здатні привести до подразнення; дієту необхідно розширювати тільки в тому випадку, якщо спостерігається регрес клінічних симптомів.

Грунтуючись на цих принципах, розберемо, що можна їсти при діареї. Меню дієти при діареї містить наступні продукти:

  черствий хліб і сухарики; м’ясо нежирних сортів; риба; овочеві або рибні бульйони; варені яйця; нежирний сир; чай і кава (неміцні); киселі; яблука, печені в духовці.

Дієта при хронічній діареї і гострої вимагає приготування їжі на пару або ж відварювання. Виключаються такі способи приготування, як обсмажування, копчення і т. д. У рамках дієтичного харчування рекомендується вживати їжу в теплому вигляді (гаряче і холодне необхідно виключити).

Що не можна їсти при діареї . З вашого звичайного раціону повинні бути виключені наступні продукти:

  хлібо-булочні вироби (особливо свіжі); жирні бульйони; страви з грибів; м’ясо і риба жирних сортів; продукти консервації та копчення; молочні вироби, крім сиру (дозволяється тільки нежирний сир); пшоняна і пшенична каша; злакові (горох, квасоля і т. д.); фрукти, овочі і ягоди, не піддані термічній обробці (можна вживати різні компоти і киселі) соління; копчене м’ясо, риба; газована вода – типу лимонад, але можна пити натуральну мінеральну воду.

Що їсти після діареї . Це питання не менш актуальне, так як правильний харчовий раціон після ліквідації рідкого і частого стільця допомагає забезпечити нормальну роботу шлунково-кишкового тракту. Тому розширювати перелік вживаних продуктів необхідно поступово.

Обов’язково стежити за тим, як організм їх переносить. Якщо неприємні симптоми відсутні, то це говорить про можливість подальшого вживання в їжу даного продукту. Харчування в період реабілітації вимагає певного часового проміжку між введенням нового продукту. Зазвичай це кілька днів. Якщо стан людини не погіршується, то можливо вводити черговий продукт. Але не слід забувати про бажаних способи приготування їжі. До слова, взагалі слід відмовитися від смажених продуктів, а замість них після діареї є відварне і запечене, а також приготоване на пару.

Як зупинити діарею. Які ліки пити при проносі

Як швидко зупинити діарею? Це питання цікавить багатьох людей, так як ця проблема може заставати людини безпосередньо на роботі, у громадському транспорті тощо

Візит до лікаря обов’язковий, тому що необхідно обов’язково з’ясувати причину цього складаючись ня.

Сильну діарею допоможуть зупинити ліки. яке тимчасово усуне хворобу. Лоперамід є саме таким. Його використовують як препарат невідкладної допомоги.

Його слід приймати, якщо вам знадобилося терміново зупинити діарею.

Він допомагає нормалізувати работку кишечника і відновити посилену перистальтику. Крім Лопераміду ви можете використовувати ліки Імодіум від проносу для дорослих для швидкої зупинки діареї.

Перераховані препарати є сильними ліками, тому приймати їх слід осотрожно і не допускати передозування.

Також:

 • що можна їсти при діареї
 • що їсти при діареї
 • як зупинити пронос
 • Причини діареї
 • продукти що зупиняють діарею
 • що можна істи при проносі хронічному