Десятка «худих» міфів про схуднення

      Коментарі Вимкнено до Десятка «худих» міфів про схуднення

Десятка «худих» міфів про схуднення Десятка «худих» міфів про схуднення

Жіноча пристрасть до дієт не зробила нас більш освіченими: з кожним новим оповіданням подруг (про те, як вони худнули на кефірі, роздільної дієті або на біговій доріжці) плутанина

у побутовій «дієтології» стає все більше і більше. Навколо осикою талії накручуються десятки міфів: мовляв, хочеш схуднути, роби так і так. Ми взяли найпопулярніші і ходові сьогодні міфи і вирішили раз і назавжди їх розвінчати!

Міф перший. Ідеальна вага – це зріст мінус 110.

Ця формула була запропонована аж 100 років тому французьким лікарем Полем Броком. Сучасні медики і дієтологи до неї ставляться досить скептично, оскільки вона не враховує індивідуальні особливості тіла, конституції (наприклад, широку кістку і спортивна статура). Більш близьким до істини сьогодні вважається індекс – ІМТ, який розраховується за формулою: вага (кг) розділити на зріст (м) в квадраті. Оптимальні показники для жінок коливаються від 19 до 24.

Міф другий. Жирне перетворюється в жир.

Це твердження, також як і те, що жирне їсти не можна зовсім, не зовсім вірно.

Наш організм запрограмований так, що завжди налаштований на гірше, і тому має звичай запасатися «на чорний день». Всякий нерозбещений і неспалені грам жиру в людському організмі упаковуються в засіки: на талії, стегнах, спині і руках. Однак накладати на жирну їжу суворе табу не можна: відсутність жирів в їжі призводить до порушення обміну речовин, до незасвоєння вітамінів А і Е і зупинці вироблення статевих гормонів. В ідеалі, відсоток жиру в денному раціоні має становити близько 30% – у вигляді масла, сметани, сиру та м’яса. А ось сумнівних жирів у фабричних ковбасах, майонезі, печиво і тортах краще уникати.

Міф третій. Від вершкового масла товстіють, від рослинного – ні.

Обидва масла за своєю суттю складаються з жиру. Тільки от у вершковому маслі він більш концентрований і має тваринне походження, а в рослинному – «розбавлений» водою і білками. Від обох відмовлятися не варто. Чому – дивися в попередньому пункті.

Міф четвертий. Чорний хліб не так шкідливий для фігури.

На жаль, але і чорний хліб, і білий мають однакову калорійність. Єдина перевага чорного полягає в підвищеному вмісті клітковини і більшій кількості вітамінів.

Міф п’ятий. Щоб схуднути, потрібно їсти тільки овочі фрукти.

Як вже не раз було сказано, будь-яке порушення гармонії в харчуванні загрожує серйозними наслідками. Людина – істота всеїдна, він одночасно є і травоїдним і хижаком (більшою мірою). Так влаштований його ШКТ, що в шлунку немає достатньої кількості ферментів, щоб розщеплювати багато фруктів і овочів. Може, вага на овочево-фруктової дієти втратити і можна, але от про плоскому животику можна забути: через порушення кислотно-лужного балансу, він вздуется, як кулька. Та й про подальші за дієтою проблеми з кишечником теж не потрібно забувати.

Розвантажуватися на овоче-фруктах можна не більше 24 годин на тиждень. Межа споживання – півтора-два кілограми фруктів (неекзотіческіх!) на добу. Так, і ще: фрукти мають дивною особливістю – вони збуджують апетит, так що наїдатися ними дуже-дуже складно.

Міф шостий. Роздільне харчування – найкраща дієта для бажаючих схуднути.

Основоположники даної теорії стверджують, ніби наш організм не здатний переробляти одночасно білки, жири і вуглеводи, від того їх слід вживати окремо і в різний час доби. Цьомуомані суперечить сама природа: в її коморах немає таких продуктів, які містили б виключно одну складову. Найчастіше в продукті містяться і білки, і вуглеводи, і жири, але в різних пропорціях. Вдобавок в нашому шлунку є особливі ферменти, які примудряються одночасно перетравлювати і перше, і друге, і третє.

Міф сьомий. Кращий спосіб скинути вагу – не їсти зовсім.

Так, справдешні «голодальщікі» знають, що за відсутності їжі організм починає різко очищатися: він спалює запаси, позбавляється від жирів, токсинів і хворих клітин. Але голодування – занадто радикальний спосіб, який можуть собі дозволити лише дуже-дуже повні люди (і то, після консультації з фахівцем), а ніяк не дівчатка, чия вага ще не перевищив і півцентнера. Загалом, відмовлятися від їжі не можна нікому: наш шлунок самою природою налаштований на регулярний прийом їжі, і тому постійно виділяє соляну кислоту. Ця роз’їдає все і вся кислота перетравлює те, що знайде в шлунку. Якщо не знайде їжі – візьметься за сам шлунок. Звідси з’являються гастрити і виразки. Ті, хто хоч раз зіткнувся з цими недугами, знають, що краще харчуватися правильно, ніж чекати, коли ж вага дійде до позначки «нуль».

Міф восьмий. Хочеш схуднути – пий більше.

Деякі вважають, ніби, заповнивши шлунок до відмови водою, можна його обдурити. Насправді наш організм набагато розумніші: він відрізняє напої від повноцінної їжі. Саме тому, навіть з повним від пиття шлунком завжди хочеться їсти. І все ж 1,5-2 літра води на день – норма для здорової жінки, яка дбає про своїх нирках, кишечнику і шкірі.

Міф дев’ятий. За тиждень можна позбутися від 5-10 кілограм.

«Фахівців», які обіцяють чудесним чином позбавити нас від десяти кілограмів за максимально короткий термін, багато. Хтось пропонує харчові добавки, хтось – гелі, мазі і бальзами. Швидше за все ці кошти можуть зробити худенькою, але розраховувати на довгий ефект після них не доводиться. Все, що швидко зникає з боків, має звичай так само швидко з’являтися. Та ще й з надбавкою!

Справжнє схуднення легко не дається. Лікарі говорять про те, що оптимальне зниження ваги – 5-10% на рік (!). До того ж, тим, хто худне природно, без хімічного втручання, рідше загрожують побічні ефекти, які можуть принести з собою БАДи і тому подібні зілля.

Міф десятий. Швидко схуднути можна, переїхавши в спортзал.

Звичайно, фізичні навантаження – це корисно. Але насправді навіть інтенсивні тренування (5 разів на тиждень по 30 хвилин) допомагають спалити лише 50-100 грам жиру. Хоча і новому жирку нарости не дають!

речі, щоб домогтися максимальної ефективності тренувань, викладатися до сьомого поту не обов’язково. Досить правильно розпланувати тренування і чергувати вправи (інтенсивні і помірні, аеробні та силові). В результаті такого «перенапружуючи» організм починає інтенсивніше витрачати енергію.