Braziliada – Віра Фішер (Vera Fischer)

      Коментарі Вимкнено до Braziliada – Віра Фішер (Vera Fischer)

Braziliada – Віра Фішер (Vera Fischer)

Міфічна відродження.

Повернувшись після лікування від наркотичної залежності, Віра Фішер відновила свою красу і престиж зірки телекомпанії «Глобо», а також домоглася-таки тимчасової опіки над сином.

У травні

1998 року автор Мануель Карлос почав планувати велике повернення Віри Фішер на телебачення. Відсторонившись від телебачення після зйомок в теленовели “Моя Земля” (Patria Minha) в 1994 році, актриса почала завойовувати по крупицях свій шанс повернутися на вершину. До цього вона знімалася тільки як запрошена зірка в теленовели “Очманілі Гроші” («Pecado Capital») в 1998 році. Але сценарист твердо вирішив зробити Віру головною героїнею своєї теленовели “Сімейні Узи” («Lacos de Familia»). Їй довелося відновлюватися після алкогольної та наркотичної залежності і скинути 14 кілограмів зайвої ваги.

Дотримуючись спеціальної дієти, зробивши ліпосакцію, вона змогла приступити до зйомок. Завдяки своєму професіоналізму Віра повернулася на вершину. В особистому житті вона як і раніше не може знайти свій ідеал. Три роки йшла боротьба в суді проти колишнього чоловіка, актора Феліпе Камарго, щоб повернути права на 7-ми річного сина Габріеля. Останній етап цього судового розгляду буде дуже складним. Актора, як і громадськість, турбує той факт, що Віра може повернутися до випивки. На вечірці з приводу виходу теленовели “Семен Узи” вона пристрасно поцілувала при всіх актора Рейнальдо Жіанеккіні в губи. Подейкують, що перед цим вона випила кілька келихів. Феліпе, також колишній наркоман, дотримується головного правила всіх зав’язали алкоголіків і наркоманів: категоричної відмови від вживання. “Як людина, яка в змозі управляти собою, що стежить за своєю поведінкою і займається улюбленою роботою, може пити? По закінченні якогось часу я не відчуваю, що вона може зав’язати, і я побоююся за безпеку сина “- говорити актор.

У квітні 2000 року він вирішив частково поступитися. Після того, як Віра зазнала поразки у всіх судових інстанціях, він досяг угоди з колишньою дружиною. Відтоді хлопчик спить один раз на тиждень у мами, а також проводить з нею вихідні дні. Але Феліпе обережний. Він каже, що хлопчик вже почав спізнюватися до коледжу в ті дні, коли він ночує у матері. “Я розраховую на повернення повної опіки” – роздумує актор.

Актриса платить допомогу в розмірі 2400 реалів колишньому чоловікові на освіту Габріеля. Також вона платить за плавання, футбольну школу «Фламенго» і дзюдо. З фінансовою допомогою Віри він наймає особистого водія для хлопчика, який одночасно є охоронцем Габріеля, коли він живе у Феліпе і своєї бабусі на Копакабані.

Звільнений з «Глобо» після теленовели “Моя Земля”, актор почав потихеньку відновлюватися після наркотичної залежності, а також виходити з фінансових проблем. У нього був всього один рік, щоб повернутися в «Глобо», повністю змінивши себе. Коли він пішов від Віри, Габріелю знадобився навіть психотерапевт. Терапія тривала майже два роки. “Йому дуже подобається Віра, але він ніколи не говорить, що хоче повернутися до мами жити” – стверджує Феліпе. Хоча актриса недавно заявила, що хлопчик чекає того години, коли повернеться додому до мами.

Біль пробачення.

Колеги актриси по теленовелі “Сімейні Узи” в один голос говорять, що вона дуже страждала в ті дні, коли довелося розлучитися з Габріелем, і передати його батькові. Вона ніколи не була задоволена цією ситуацією. Віра вважає Феліпе хорошим батьком, але це не означає, що вона погана мати. Коли вони разом, хлопчик постійно сміється. Одна з актрис “Сімейних Уз” зважилася припустити, що повернення краси Віри – це заслуга Габріеля, який тепер все більше часу проводить вдома з мамою. «Вона красива, тому що щаслива», – говорить вона.

До Віри повернувся успіх на телебаченні. Вона прийшла, демонструючи завидну пластику і чарівну красу, і це в 49 років. Пихата актриса не пошкодувала зусиль, щоб усіх вразити. Вона погодилася на ліпосакцію в Клініці «Санта» в Сан-Паулу, де роблять операції багато бразильські зірки, такі як Шуша. Операція, яка стояла 10 тисяч реалів, повернула інтерес до актриси, і зробили це, природно, ЗМІ. Крім того, вона слідувала суворій дієті, яку їй прописав доктор Альберту Серфаті. Вона втратила 14 кілограмів з 74. Менш ніж за два місяці вона перейшла з 42 розміру на 38. Запропонована дієта обмежувала кількість вуглеводів і дозволяла споживання протеїнів. Серфаті гарантував, що така дієта легко переноситься і надає більше блиску шкірі. “Результат цієї дієти показує, що пацієнтка Віра була сильною і дисциплінованої у всьому” – говорить доктор. Вона повернулася повна сил.

Минуло вже шість років з її звільнення з теленовели Жільберту Брага “Patria Minha”. Після постійних перенесень зйомок, переписування сценарію і бійок з її чоловіком актором Феліпе Камарго, який теж знімався в цій теленовелі, їх вигнали.

У цих обставинах Феліпе довелося лягти на лікування в клініку Іво Пітангі. Сценарист Сержіу Маркеш, один з помічників Жільберту Браги, каже, що його змусили переписати близько 24-х серій, коли Віра з’явилася на знімальному майданчику із загіпсованою рукою після передбачуваної бійки з Феліпе. “Це був просто пекло” – згадує Сержіу. Кінцівку теленовели теж необхідно було міняти. Вихід знайшов один зі сценаристів: була придумана сцена пожежі, де персонаж Віри гине.

У житті ж вся ефектність Віри була знищена. Актриса почала з’являтися в поліцейських зведеннях. У грудні 1995 року вона була звинувачена доглядальницею її сина Сандрою Васконселус Костою. Її звинуватили в необережному застосуванні ножиць. Іншого разу вона ламала меблі у себе вдома в Сан-Корнаду на півдні Ріо і була поміщена її колишнім чоловіком і батьком її дочки Рафаели, також актором Перрі Салес, в психіатричну клініку.

Вона змінила три клініки. Найдовший термін вона пробула в клініці «Solar» в Санта Терезі в 1997 році. Там Вірі довелося підкорятися строгим правилам протягом 8 місяців. Це була звичайна життя. Вона вставала о 7.30 ранку, снідала, медитувала, відвідувала лекції та гуляла в саду клініки. О 19.30 день закінчувався груповий терапією. Кілька разів її відвідував синочок. Лікування обійшлося «Глобо» в 25 тисяч реалів.

З тих пір, як вона виписалася, актриса поверталася в клініку єдиний раз, коли несподівано опіка над Габріелем дісталася Феліпе Камарго в жовтні 1998 року. “Вона пройшла короткий курс терапії всього за один тиждень” – згадує Констанса Тейшейра де Фрейтас, директор клініки “Solar de Rio”. У вересні 1997 року актриса зазнала першої поразки в суді. Феліпе подолав перший поріг і виграв тимчасову опіку над сином у той же самий день, коли він попросив її у судді. Судовий вирок свідчив, що актриса може перебувати з Габріелем тільки в присутності спостерігача. Ця людина забирав хлопчика з квартири Феліпе і привозив його до Віри. У перші місяці актриса рідко покидала свій будинок, коли їй привозили Габріеля. Після поданого прохання про можливість повернення опіки над Габріелем у вересні почалася нова битва. У проханні було сказано, що актриса веде здоровий спосіб життя, не п’є і не приймає більше наркотики. Віра знову програла, хоча Феліпе погодився з її аргументами. У серпні вони мали зустрітися на новому слуханні.

Повернення актриси на телебачення почалося з запрошення на невелику роль в теленовели “Очманілі Деньги”, яка вийшла в 1998 році. Актрису запросили в поспіху режисер Вольф Майя і автор Глорія Перез, намагаючись освіжити теленовелу, так як актриса, що виконувала головну роль Лусину, Кароліна Ферраз, відмовилася цілуватися з Франсиску Куок, який грав Салвьяну Лішбоа. Прекрасно розуміючи, що це не головна роль, і це навряд чи стане видатним персонажем, Віра, проте, погодилася. Її ввели в теленовелу як нову кохану Сальвьяну Лішбоа, і тим самим істотно поміняли сценарій Жанет Клер. Епізоди, де знімалася Віра, дуже сподобалися дирекції. “Вона була бездоганна” – хвалять її режисери.

З тих пір, як почалися зйомки “Сімейних Уз”, Віра Фішер слід напруженому розпорядку зйомок. Вона знімається більше 10 годин на день, без перерви на вихідні. “Вона прекрасний професіонал і вміла актриса” – розсипається в компліментах Моасір Гоеш, один з режисерів теленовели Мануеля Карлоса. Вірі бракує зйомок, якщо їх відкладають. “З такою славою, яку вона несе на своїх плечах, що не легко впоратися” – говорить Рожеріу Гомеш, другий режисер теленовели. “В Японії ми вставали о 6 ранку, і вона завжди була з вченням текстом” – продовжує він.

Дебютант Рейнальдо Жіанеккіні не приховує захвату, працюючи з Вірою. “Вона геніальна особистість, яка дуже допомагає і підтримує мене в деяких сценах” – оцінює актор. Актриса відмовляється давати інтерв’ю і не бажає говорити про особисте життя. “У неї зовсім немає часу через щільний графік зйомок” – кажуть друзі. Але її часто бачать в ресторанах. Актриса Кароліна Дикманн теж була присутня на декількох вечерях з друзями Віри. “Ми дуже приємно проводимо час” – каже Кароліна, яка грає в теленовели доньку Віри. Відповідальний за відродження актриси, Мануель Карлос давно мріяв роздобути її в свою теленовелу, з тих самих пір, як перший раз побачив її в теленовели “Бріліант” в 1981 році. Він розраховував, що до 1990 року зробить начерки персонажа, який би ідеально підходив Вірі. Пізніше, випадково прочитавши одну замітку в газеті про матір, яка завагітніла, щоб врятувати життя іншої дочки, хворої на лейкемію, натхнений Мануель почав створювати персонаж для “Сімейних Уз”. І до цих пір автор виправдовував надії.

(Мілена – За матеріалами журналу “Istoe Gente”, лютий 2002 р.)