Бігати вранці чи ввечері?

      Коментарі Вимкнено до Бігати вранці чи ввечері?

Бігати вранці чи ввечері? Бігати вранці чи ввечері?

Біг по ранках це своєрідний штамп здорового способу життя. Чому штамп? Тому, що є речі (зокрема, біг вранці), які апріорі вважаються правильними і необхідними для здоров’я. Ось, наприклад, одне з помилок про те, що кожен день в раціон харчування необхідно включати суп. Але не будемо про їжу – поговоримо про біг, а точніше про пробіжки.

Отже, коли краще бігати вранці або ввечері? Відразу скажемо, що бігати це не курити на балконі, тому це в будь-якому випадку корисно для вашого здоров’я. Просто в одних випадках, це корисніше. Як, наприклад, пити морквяний сік з додаванням оливкової олії.

Пробіжки (ранкові або вечірні) дуже благотворно позначаться на вашому організмі. Адже це збільшення різних обмінних процесів в організмі і поліпшення постачання клітин киснем. До того ж, оздоровчі пробіжки, в першу чергу мобілізують людини і долучають до нікому режиму або графіком. Основна проблема людей з великими животами в тому, що вони приходять з роботи втомленими (як їм здається), потім рясно вечеряють і влаштовуються біля телевізорів або в мережі Інтернет. А багато хто сидить так з пляшкою пива і сигаретами. Про який здоров’ям тут може йти мова?

Як відомо, люди поділяються на два основних типи: жайворонки та сови. Жайворонки рано встають і рано лягають, сови ж, навпаки – сидять до глибокої ночі і сплять до ранку. Особливо ті сови, у яких ненормований робочий день, який вони можуть регулювати під себе. З цього випливає, що в першу чергу, графік пробіжок кожен повинен вибрати для себе самостійно. Не треба себе гвалтувати і вставати, використовуючи неймовірну силу волі, а потім засипати на ходу. Будь-який процес повинен бути в задоволення. Звичайно ж, на перших порах вам доведеться себе примушувати бігати, але це на перших порах. Якщо ви збираєтеся вести здоровий спосіб життя, то з часом вам це буде в задоволення. Як, наприклад, ранковий душ.

Якщо ви не любите скупчення машин і людей, то вам краще почати бігати вранці, коли місто ще не прокинувся. Як додатковий бонус – повітря ще не встиг наситити в себе вихлопні гази від автомобілів.

Якщо бігати ввечері, то треба робити це не зовсім пізно, тому що ваш організм готується до спокою, до того ж організм вже звик до того, що ближче до ночі ваша фізична активність знижується. До того ж, якщо ви оберете занадто пізній час, то ризикуєте потім довгий час не заснути і як результат – прокинутися не виспалися і розбитим.

Є поширена думка, що ранкові пробіжки не завжди сприятливо відіб’ються на вашому організмі, тому що тіло ще не прокинувся, а ви відразу підкидаєте йому такі навантаження. Зокрема на серце. Це думка має право на життя тільки в тому випадку, якщо ви відразу ж після ранкового пробудження починаєте пробіжку. Якщо ж встати, вмитися, зробити легку ранкову зарядку і спробувати пробудити організм від сну, а вже потім прямувати на пробіжку, то ніякої шкоди ви собі не завдасте.

Якщо ж з якихось причин, у вас немає цього ранкового часу на пробудження перед пробіжкою (близько години), то вам краще бігати вечорами.

Найоптимальнішим буде підбір графіка саме під себе. Тобто спробуйте спочатку тиждень бігати вранці, а наступного тижня бігати вечорами. Через два тижні ви точно будете знати за своїми відчуттями який тип: ранкова або вечірня пробіжка вам більше підходить.

І не забудьте кинути пити і курити перед тим, як почнете регулярні пробіжки. В іншому випадку ви і здоров’я не поправите і серце посадите.

Також:

  • графік дієта