Антистрессовая дієта для школярів – IVONA

      Коментарі Вимкнено до Антистрессовая дієта для школярів – IVONA

Антистрессовая дієта для школярів – IVONA Антистрессовая дієта для школярів

Що найчастіше роблять дорослі, відчуваючи стрес? Правильно. Починають його заїдати. А що робити дітям? Копіювати наш приклад? Або може є вихід зі стресу без шкоди для організму?

Пончики!

Обожнюю пончики! Вони так піднімають настрій і сприяють розумовому процесу. / Shutterstock

Поїж – полегшає

Стрес породжує негативні емоції – образу, гнів, тривогу, депресію. Звичайно, правильна поведінка в такому випадку – постаратися усунути конкретну причину стресу. Але справа це зовсім не просте і вимагає мужності. Батьки, з найдобріших спонук намагаючись «розрулити» травмуючу дитини ситуацію, можуть по помилці лише поглибити конфлікт і, отже, підсилити стрес.

Представниці прекрасної статі для полегшення переживань кидаються в магазини і накупают купу речей. А діти, та й багато дорослі, схильні «заїдати» стреси чимось солодким і смачним. За статистикою, 80% населення України живе в стані хронічного стресу, і, як мінімум, 23% українців позбавляються від стресу за допомогою їжі. Результат не змусить себе чекати і додасть нові неприємності.

Що ж це за фатальна зв’язок між стресом і надмірною вагою? Пусковим механізмом відкладень жиру, особливо в області живота, служить кортизол, гормон кори надниркових залоз, який називають ще гормоном стресу. Вироблення його при стресі помітно підвищується і залишається на цьому рівні, поки травмує ситуація не зійде нанівець. В результаті п0и надлишку в раціоні висококалорійної їжі починається швидке утворення жирових відкладень, особливо в області живота. Герой популярного фільму «Москва сльозам не вірить», батько трьох дітей, був правий, коли жартував, що його опуклий животик – це клубок нервів. Високий рівень кортизолу заважає утворенню в головному мозку серотоніну, «відповідає» за гарний настрій. Зниження серотоніну супроводжується почуттям туги, від якої теж хочеться «від’їдатися». Значить, більше стресу – більше жиру.

Ні сосискам і здобу!

А яке харчування наганяє тугу? Дослідження показали (та ми й по своєму досвіду знаємо) – це їжа несмачна. Дівчатка-підлітки, підсівши на жорстку «похудательной» дієту, що складається, звичайно ж, з низькокалорійних, наслідках і несолоних продуктів, які, природно, не відрізняються смаковими якостями, завдають собі психологічну травму. Позбавлення звичного задоволення від їжі може викликати стан фрустрації. А це загрожує вже не тільки поганим настроєм, а й справжнім нервовим розладом.

вганяє в тугу і навіть депресію важка їжа. Це жирне м’ясо, здобна випічка, ті самі «пироги капустяні, дуже жирні і смачні», і особливо ковбасні вироби, шинки, копченості.
В ковбаси і сосиски виробники неодмінно додають нітрати і нітрити, інакше вироби були б брудно-сірого кольору, а не рожево-червоного, «м’ясного». Нітрати і особливо нітрити несприятливо впливають на печінку і підшлункову залозу, а перший симптом «передозування» цих речовин у любителів ковбаси – дратівливість, напади агресії, спалахи злості. Не хочете, щоб Ваша дитина була таким – не годуйте його замість м’яса сосисками.
Вироблення серотоніну знижують і продукти бродіння, в тому числі злегка заграв домашній квас на дріжджах.