12 небезпечних симптомів шопоголизма – Стаття / Likar. INFO

      Коментарі Вимкнено до 12 небезпечних симптомів шопоголизма – Стаття / Likar. INFO

12 небезпечних симптомів шопоголизма – Стаття / Likar. INFO 12 небезпечних симптомів шопоголизма

Як перестати жити за принципом «я купую, – значить, я існую».

Сьогодні багато жителів великих міст України, як і в усьому світі,

вважають за краще проводити свої вихідні дні у великих торгово-розважальних центрах, де крім шопінгу пропонують безліч корисних розважальних сервісів для всіх вікових груп. Для більшості з нас в цьому немає нічого поганого і небезпечного – наступного дня на роботі можна похвалитися обновкою або подарунком для друзів. Але є люди, для яких походи в магазин можуть привести до руйнівних наслідків в особисте та сімейне життя, а також до фінансового краху. Поговоримо про шопоголіка.

Непереборна тяга до покупок (англ. compul s ive buying disorder ), оніоманія, шопоголізм, магазиноманія. Ці діагнози психіатри ставили ще в самому кінці 19-го століття, хоча навряд хтось з них міг тоді здогадуватися про масштаби магазиноманії на початку нинішнього сторіччя.

Незважаючи на величезні досягнення в біоінженерних науках, генетиці та психіатрії, вчені до цих пір не знайшли точну причину виникнення залежностей – будь то алкоголізм, наркоманія чи шопоголізм. Можливо, 10 або 15% людей на землі народжуються з генетичною схильністю до якого-небудь порочному упередженням. У теж час механізм розвитку хвороби після того, як вона почала себе проявляти, на сьогодні досить прозорий: гормони щастя – ендорфіни і допаміну – роблять свою «чорну» справу, змушуючи нас все частіше і частіше відчувати «радісні відчуття» від непотрібних покупок. < / p>

Від шопоголизма на сьогоднішній день немає ніяких ліків. Вилікуватися можна тільки у випадку раннього розпізнавання хвороби, усвідомлення проблеми і жорсткої самодисципліни. Безсумнівно, допомога родичів, друзів і колег, а також професійних психотерапевтів може значно збільшити шанси на одужання. Але найголовніше – це воля самої людини: «Якщо людина нічого не хоче міняти, то йому ніяк не позбутися від пристрасті» . – Зазначає психотерапевт з Одеси Андрій Мідько . .

Найнебезпечніші симптоми шопоголизма

Часті надбюджетних витрати. Спонтанні незаплановані покупки (пішла за туфлями, а накупила духів) Постійний пошук місць і купонів розпродажів (не тільки під Новий Рік та Великдень) Приховання покупок від близьких людей (якщо чоловік дізнається, що дружина «в мінусі» на десятки тисяч, справа може скінчитися швидким розлученням) Шопінг використовується як ліки – від злості, депресії, самотності і т. д. Часті конфлікти з друзями та рідними з приводу покупок Почуття розгубленості, що виникає в моменти, коли кредитна карта недоступна Покупки робляться в кредит, навіть якщо вистачає готівки Сильне почуття провини і (або) сорому після чергової покупки Штучне заниження вартості покупки перед близькими та друзями Непереборне бажання витратити гроші відразу після того, як вони з’являються на рахунку Після покупки речі я часто не розумію, навіщо вона мені. Відповідно її не використовую або використовую дуже мало

Якщо ви знайшли у себе чотири і більше з перерахованих симптомів, варто серйозно задуматися. Спробуйте для початку слідувати наступним простим правилам:

Зізнайтеся собі, що ви шопоголік, і що вам треба щось з цим робити. Це вже половина успіху. Закрийте кредитні карти або, принаймні, пропишіть на них жорсткі ліміти щоденних і щомісячних виплат. Анулюйте все підписки на сайти колективних покупок, викиньте все знижкові купони, магазинні картки знижок і не збирайте нові. Ніколи не вирушайте за покупками на самоті, близькі люди і друзі постараються утримати вас від спонтанних покупок. Перед походом в магазин складайте список передбачуваних покупок і намагайтеся не купувати нічого з того, що не вказали в цьому списку. Дотримуйтеся правила взагалі не відвідувати магазини в період перед-і після-святкових, а також сезонних розпродажів. Знайдіть способи витратити свій час з більшою користю, ніж у магазині.

Зрозуміло, краще рішення це звернутися за професійною психотерапевтичної допомогою, але потрібно з самого початку розуміти, що чекає довгий процес лікування. « Наївно очікувати, що після кожного візиту до психотерапевта вам буде ставати легше як від прийнятої таблетки» . – Зазначає доктор Мідько.

Борис Епштейн

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Нав’язлива ідея схуднути

Фобії: боїтеся ви?