Заняття на велотренажері для схуднення

Заняття на велотренажері для схуднення Заняття на велотренажері для схуднення

Велотренажер – зручний і вельми корисний агрегат, що дозволяє тренуватися в домашніх умовах. На жаль, багатьох користувачів засмучує відсутність результату тренувань. Це цілком закономірно: заняття на велотренажері для схуднення повинні проходити за певною схемою, інакше на позитивний ефект можна не розраховувати.

Ефективність велотренажера при схудненні

Велотренажер забезпечує не тільки аеробні, але й кардионагрузки. Заняття на велотренажері активно постачають м’язи киснем – тренування на 20-30% збільшують витривалість серцево-судинної та дихальної систем. Грамотно складений план тренування на велотренажері допомагає позбутися надлишку жирової тканини.

Протипоказання до занять на велотренажері

Важливо знати – велотренажер підходить далеко не всім. Занять на ньому варто уникати при таких проблемах, як:

• Важкі захворювання серцево-судинної системи

• Цукровий діабет

• Онкологія

• Тромбофлебіт

• Болі в колінах

Якщо протипоказань не виявлено, але під час тренування ви відчуваєте болю за грудиною або в області серця, дефіцит повітря, виражену задишку, нудоту, запаморочення, головний біль, слабкість – перервіть тренування і при першій же можливості проконсультуйтеся з лікарем. Також порадитися з фахівцем доведеться при гіпертонії з частими кризами.

Основні рекомендації з занять на велотренажері

Будь-які фізичні навантаження переносяться легше, якщо вони орієнтовані на біоритми людини. «Жайворонкам» рекомендується крутити педалі вранці (через 2-3 години після сну), а «совам» краще приурочити тренування до другої половини дня (завершити її потрібно не пізніше, ніж за 2 години до нічного відпочинку). Тренування повинні починатися через 1-2 години після трапези (їсти після занять можна приблизно через годину).

Під час занять багато пити не можна – треба обмежитися полосканням рота або вживанням малих доз води.

Одяг має бути комфортною і легкої (можна звернути увагу на спеціальний одяг для схуднення і спорту). Тренуватися під сонячним або штучним (галогеновим, неоновим) світлом можна.

Програми тренування для схуднення на велотренажері

Тренування починайте з розминки – вона підготує тіло до навантажень. Виконайте ряд присідань, нахилів, вправ для плечового пояса. Колінні суглоби помасажуйте і розітріть руками. На завершення акуратно потягніть м’язи.

Якщо ви новачок, перші заняття проводите в щадному режимі (частота пульсу повинна знаходитися в межах 110-120 уд. / хв.). Після початку занять виждіть 10 хвилин і перевірте свій пульс (у цей період визначається так званий «стресовий показник»).

Частота повинна становити 60-70% від максимального вікового пульсу (його визначають за формулою: МВП = 220-вік). Така зона пульсу дозволяє спалювати жировий прошарок. Надалі показник можна збільшити до 80% від МВП – це розвине витривалість організму.

Тренування переривати не варто, які б важливі події вас ні відволікали, інакше ефективність занять зійде на «ні». Відпочинок не повинен перевищувати пари хвилин. Тривалість та інтенсивність тренувань потрібно збільшувати поступово. Важливо під час занять контролювати дихання.

Програма № 1 (початковий рівень)

Займайтеся 3-4 рази на тиждень, оптимальна тривалість тренування: 20-30 хвилин, інтенсивність: 60-70% від МВП (50 поворотів педалей – «кроків» в хвилину).

Програма № 2 (середній рівень)

Займайтеся 3-5 разів на тиждень оптимальна тривалість тренування: 20-45 хвилин, інтенсивність: 70-80% від МВП (60 «кроків» в хвилину).

Програма № 3 (інтервальна тренування)

Чергуйте швидкий темп з повільним. Оптимальне співвідношення: 30-60 секунд інтенсивних занять і 1-2 хвилини занять в щадному режимі.

Заняття на велотренажері для схуднення завжди завершуйте розтяжкою – це дозволить вам розслабити напружені м’язи. Удачи!

Спеціально для upDiet. info – Лариса Коваленко

-----------------------------------------------------------------------------

Також:

  • дієта на велотринажері
« »

_0.31MB/0.00848 sec