Як правильно пити воду, щоб схуднути – Diet & Diary

Як правильно пити воду, щоб схуднути – Diet & Diary Як правильно пити воду, щоб схуднути

Автор: Шакті · Дата: 21.08.2012

Вода – цілюще джерело, значення якого для людини важко переоцінити. Саме вона лежить в основі життя, утворює середовище для незліченної безлічі реакцій і являють собою дві третини людського тіла. Недарма Дюбуа Реймон, німецький фізіолог, свого часу влучно назвав людину одухотвореними водою.

Загальновідомо, що вода – активний учасник всіх обмінних процесів і реакцій, вона входить до складу кожної клітини організму, заповнює міжклітинний простір і біжить по судинному руслу. Очевидно, що споживання води – життєво необхідно для кожної людини.

Проте навіть таке просте, на перший погляд, речовина, як вода, створює навколо себе безліч суперечок і питань. Скільки потрібно пити води? Чи можна запивати водою їжу? Чи допомагає вода схуднути? Як правильно вибудувати питний режим? Чи потрібна вода під час тренування, до або після неї? Яку воду варто пити і коли? Чи ефективна вода з лимоном для схуднення? У цій статті ми вирушимо на пошуки відповідей на ці та багато інших «водянисті» питання.

Скільки вішати в літрах?

Як зрозуміти, скільки води пити в день здоровій дорослій людині? Найпростіша формула розрахунку норми споживання води для дорослої людини така: 30-40 мл. рідини на кожен кілограм ваги. Так, дівчина вагою 70 кілограм, згідно з цією формулою, повинна споживати в середньому 2,5 літри рідини щодня. Правда, мова йде не тільки про вільної рідини, але і про ту воді, яка міститься в соковитих овочах, фруктах, супах, та інших продуктах. У середньому на частку пов’язаної рідини припадає трохи менше літра води щодня. Таким чином, зазначеної в прикладі дівчині варто вживати солідну кількість чистої прозорої води – не мене 1,5 літрів щодня. А в разі спекотної погоди, коли піт, що називається, валить градом, у разі захворювання, коли жар починає дошкуляти зсередини, при активних фізичних тренуваннях або при вирішенні одвічного жіночого питання «Як схуднути?» – і того більше.

Схуднення за допомогою води – міф чи реальність?

Дійсно, вода – головний супутник на шляху роботи над фігурою мрії. У чому ж секрет?

перше, центри голоду і спраги розташовані в мозку недалеко один від одного, і переплутати ці два почуття не так складно, як може здатися на перший погляд. Дуже часто саме спрага маскується під легкий голод, який прокладає стежку до холодильника в пошуках всіляких перекусів. А адже найчастіше декількох ковтків води буває достатньо для того, щоб уникнути зайвих калорій.

Вода сама по собі абсолютно позбавлена??калорій, і при цьому вона ж необхідна для ліполізу – біохімічного процесу розщеплення жиру.

Вода, беручи участь клітинному обміні, сприяє виведенню шлаків з організму, в тому числі і продуктів ліполізу. Ця обставина надзвичайно важливо при схудненні.

Нарешті, вода піднімає тургор шкіри, зберігає її еластичність і пружність. Багато хто при досить інтенсивному схудненні відзначають втрату еластичності шкіри (нехай часто і тимчасову), виникнення обвислості і в’ялості шкіри. Вживання достатньої кількості рідини допоможе пом’якшити це питання.

Все більшої популярності набуває очищення водою – мінеральної або солоною. Магній з відомих мінеральних вод, таких як «Нарзан», «Боржомі», «Єсентуки» і проч. покращує перистальтику кишечника, сприяє прискоренню обмінних процесів, надає антиспазматическое дію на стінки шлунка, а очищення солоною водою укупі з низкою нескладних асан протягом багатьох століть відомі в Східних практиках як Шанк Пракшалана.

Що ж, як видно, вода для схуднення не тільки бажана, але й необхідна.

Скільки пити води, щоб схуднути?

Вище ми вже наводили формулу для розрахунку середнього рівня споживання рідини. Проте в гонитві за витонченою фігурою отриману цифру слід збільшити ще як мінімум на 500 мл. Так, виходить, що, прагнучи схуднути, використовувана в прикладі дівчина вагою 70 кг повинна буде випивати не менше 2 літрів чистої води в день.

Варто зауважити, що ці цифри справедливі лише для здорових людей. Захворювання нирок (такі як ниркова недостатність, фосфатурия, гломерулонефрит і ряд інших) і серця (деякі пороки клапана, недостатність) накладають певні обмеження на кількість вживаної рідини. Які конкретно обмеження і наскільки саме потрібно скоротити об’єм рідини в таких випадках, визначає тільки лікар.

До, після або, може, замість?

Мова піде, звичайно, про поєднання води з прийомами їжі.

Багато дієтологів рекомендують випивати склянку води кімнатної температури натщесерце. Згідно з даними досліджень, це прискорює метаболічні процеси, а значить, побічно сприяє процесу схуднення. Однак і у цього підходу є противники. Можна зустріти думку, що випита натщесерце вода змиває або розбавляє шлунковий сік. Але, досить згадати фізіологію людини, і ставати ясно, що це побоювання не більше ніж міф. Адже шлунковий сік виробляється рівномірно у відповідь на прийом їжі, а не хлюпається в шлунку як в рекламній візуалізованою фантазії, і змити його прийнятої натщесерце водою неможливо. Так що сміливо починайте день з ранкового склянки води – дієтологи вас підтримають.

Не зайвим буде перекинути стаканчик чистої води і за 20 хвилин до їжі. Що ж до прийому рідини одночасно з їжею або поширеного у слов’янській культурі третього страви – ніяких протипоказань ні для того, ні для іншого немає. Як з’ясувала група авторитетних дієтологів з Санкт-Петербурга, прийом води під час або після їжі не робить негативного впливу на травлення. Так що фраза з популярного колись фільму «А компот!» і мамині поради про шкоду сухом’ятки не втрачають своєї актуальності.

Як вже згадувалося вище, склянку води іноді рятує від непотрібних перекусів, здатний утамувати відчуття помилкового голоду. Проте спроба замінити водою повноцінний прийом їжі чревата негативними наслідками і може бути небезпечна для здоров’я.

У режимі тренування

Кожен, хто хоч раз задавався метою включити своє тіло в режим фізичних навантажень, неминуче стикається з питаннями правильного питного режиму під час тренувань. Чи потрібно пити воду під час тренування і після неї? Яку воду краще пити, і в яких кількостях?

Воду можна назвати необхідним елементом тренування. Саме рідина, виділяючись у вигляді поту, дозволяє організму регулювати температуру тіла, уникаючи перегріву під час виконання вправ. Крім того, вода під час тренування допомагає тілу залишатися (або ставати) струнким і підтягнутим. Саме вона допомагає ниркам виводити продукти розпаду жирових тканин. В умовах же зневоднення ліполіз (той самий заповітний розпад) виявляється утруднений: активація і розщеплення жирових запасів відбувається за участю печінки, але при нестачі рідини печінку виявляється настільки зайнята іншими функціями, допомагаючи ниркам впоратися з «катастрофою», що їй стає просто не до ліполізу.

Достатня кількість рідини необхідно також і для підтримки витривалості і запобігання хвороб і нездужань – зневоднення нікому не здатне додати сил. Зниження вмісту води в тканинах всього на 2-4% здатне знизити ефективність силового тренування на 20%, а аеробного – вже на 48%. Крім того, хронічне зневоднення знижує амортизуючі функції суглобів, вони стають більш схильні до травм. Що ж, очевидно, що для ефективної, повноцінного та безпечного тренування необхідно привчити себе регулярно і якісно пити – досить часто, між підходами, дрібними ковтками. Вода після тренування допоможе заповнити запаси рідини і виконає всі ті ж функції.

Істина на дні пляшки, або яку воду віддати перевагу

Для втамування спраги найкраще підходить чиста питна вода. Найпростіше, звичайно, набрати води прямо з-під крана. Для очищення від шкідливих домішок придасться спеціальний водяний фільтр. Цей же спосіб можна назвати самим економічним.

Гідною альтернативою воді з водопровідного крана може стати бутильована вода, яка випускається в тарах різного об’єму та дизайну – буквально на всі випадки життя. Відомі торгові марки (такі, наприклад, як «Шаянська», «Сенежском», «Шишкин ліс», і багато інших) пропонують воду з свердловин і джерел, мінеральну і чисту. Не менш популярний продукт – газована вода. Вона також підходить для тамування спраги, проте використовувати її під час тренувань не рекомендується. Бульбашки газу, заповнюючи простір шлунка, створюють абсолютно зайве на час фізичних вправ почуття переповненості, і кількість випивається рідини неминуче скорочується.

Прекрасний варіант для угамування спраги – трохи підкислена лимонним соком прохолодна вода. Вважається, що вода з лимоном ефективна для схуднення. Зрозуміло, це справедливо, якщо не додавати в такий напій цукор.

Під час інтенсивних і тривалих занять спортом варто звернути увагу на спортивні напої. Спортивна вода, в залежності від цілей тренування, має різний склад і покликана заповнювати втрати не тільки рідини, а й мікроелементів і нутрієнтів спортсмена.

Роль дівчинки для пиття

Багато хто з нас звикли братися за стакан або пляшку з водою, лише тільки відчувши спрагу, і жадібно, великими ковтками пити цілющу вологу. Однак такий підхід не завжди виправдовує себе. Справа в тому, що до моменту виникнення відчутного почуття спраги організм вже страждає від зневоднення, та й випивати покладені літри води при такому режимі питне нелегко. Як же привчити себе до регулярного і достатньому споживанню рідини?

Найперший крок на цьому шляху – склянку води після пробудження. А краще – дві склянки. Це допоможе заповнити запаси вологи, витрачені за години сну. Не менш корисна звичка – випивати склянку води за 10-30 хвилин до прийому їжі і при нав’язливому бажанні перекусити незабаром після їжі (швидше за все, випита вода понесе з собою таке примарне почуття голоду). Взагалі, трохи теплої води після їжі не будуть зайвими (тут варто, однак, підкреслити, що випивається після їжі вода не повинна бути холодною, бо така рідина гальмує процес травлення). Гарною підмогою в справі вироблення звички достатнього пиття може стати… пляшка з водою. Багато хто відзначає, що досить поставити на видне місце невелику пляшку води і не забувати брати її з собою, як загальний обсяг споживаної рідини неминуче зростає. Це й не дивно – потрапляючи на очі, така «чергова» пляшечка води так і манить зробити ковток-другий цілющої вологи.

Отже, ми з’ясували, що достатній добовий обсяг води – звичайно, не достатня, але необхідна умова стрункості, краси шкіри, нігтів, волосся та загального здоров’я.

-----------------------------------------------------------------------------

Також:

  • як правильно пити воду
  • як правильно пити воду щоб схуднути
  • як правильно пити воду для схуднення
  • як правильно пити воду щоб похудати
  • Як пити воду щоб похудати
  • чи допомагає вода схуднути
  • як вода допомагає схуднути
  • правильно пити воду
  • Як правильно пити воду для похудання
  • чому під час дієти потрібно пити багато води
« »

_0.32MB/0.00291 sec